- Advertisement -

TAG

Spanje

Kush është shqiptari që u ekzekutua me pesë plumba brenda një restoranti në Spanjë

Një shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri dy ditë më parë në Spanjë. Viktima është 42 vjeçari Brandon Bregu. Raportohet se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen...

Arrestohet në Spanjë shqiptari, kapo i trafikut të drogës nga Kolumbia (film)

Një shqiptar i shumë kërkuar në Holandë është vënë në pranga nga policia spanjolle. Emri i tij nuk është bërë i ditur, ndërsa bëhet fjalë...

Futbolli pa tifozë, trajneri i Francës: Gjithçka bëhet për para

Didier Deschamps aprovon vendimin e Ligue 1 për të mbyllur sezonit pasi për trajnerin e Francës futbolli me këto rregulla dhe pa tifozë nuk...

Kriza nga Pandemia, Hyseni: Qeveria të marrë masa urgjente për të shpëtuar turizmin

Në një intervistë për “Abc-ja e mëngjesit”, Eduard Hyseni, kreu i Dhomës së Tregtisë Spanjë-Shqipëri foli për situatën e pandemisë. Në Spanjë qeveria ka marrë...

Shkatërrohet banda shqiptare me 6 laboratorë droge në Spanjë

Policia spanjolle ka bërë të mundur shkatërrimin e 6 laboratorëve për kultivimin e marijuanë dhe ka vënë në pranga 17 persona, shumica shqiptarë. Në...

Spanja regjistron 143 të vdekur nga koronavirusi

Në Spanjë vijon në ulet numri i të vdekurve nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në Spanjë janë shënuar 143 të vdekur duke...

Spanja regjiston 229 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Spanjë kanë ndërruar jetë për shkak të COVID-19 229 persona. 15 më pak së një ditë më parë,...

Spanja regjistron 214 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit, 128 mijë të shëruar

Numri i shifrave ditore të vdekjeve nga koronavirusi në Spanjë ka pësuar ulje. Në 24 orët e fundit në Spanjë kanë ndërruar jetë për shkak...

Ulet numri i të vdekurve nga koronavirusi në Spanjë, qytetarët fillojnë daljen graduale nga izolimi

Sipas raportit të ministrisë së Shëndetësisë në Spanjë në 24 orët e fundit janë regjistruar 276 vdekje, pak raste më pak se dje ku...

Në të gjithë botën shënohen mbi 3.2 milionë të infektuar dhe 228 251 viktima nga Covid-19

Deri më tani në botë numri i rasteve të prekur me koronavirus është 3 220, 969 raste, ndërkohë që numri i viktimave ka kapur...

Latest news

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...

Arratiset Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina është arratisur nga banesa ku ndodhej në qytetin e Kukësit, pasi ishte arrestuar me armë pa leje në doganën e Morinit. Lajmi...
- Advertisement -