Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Henderson humbet sezonin, në rrezik edhe Euro 2016

Nga 27-shi 0

Pas një skaneri të djeshëm, me të mbërritur në qytetin e tij, u konfirmua që Xhordan Henderson e ka humbur pjesën e mbetur të sezonit dhe tashmë duhet të luftojë fort, por edhe të jetë me fat, për të qenë pjesë e përfaqësueses në finalet e Euro 2016. Kapiteni i Liverpulit u dëmtua rëndë në gju, në ndeshjen e mbrëmjes së të enjtes, që skuadra e tij luajti në Dortmund. Në konferencën e djeshme për shtyp, menjëherë pas takimit, trajneri i “the reds”, Jurgen Klop, u shpreh i dëshpëruar për dëmtimin e një prej futbollistëve më të rëndësishëm të skuadrës së tij, por pa menduar që përmasat ishin kaq të mëdha.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej