- Advertisement -

TAG

Euro 2016

“Sporti 2016”… kishim edhe ne

Nga Saimir Demi Tashmë jemi mësuar, që çdo fund viti të shoqërohet edhe me një bilanc, kryesisht të arritjeve në fusha të ndryshme të vendit,...

Graniti – Taulanti, seria e dytë

Në prag të finaleve të Euro 2016, në interesin e të gjitha mediave ishte dueli midis dy vëllezërve, Taulant Xhakës që do të luante...

Dhuna në Euro 2016, një tjetër dënim për tifozët rusë

Javë vetëm 4 javë larg në kohë imazhet e kaluara të dhunës që mbizotëronin rrugët e Marsejës dhe Lilës në Europianin 2016 të futbollit,...

Portugalia në finale, mund Uellsin 2-0

Portugalia është e para që mbërrin në finalen e madhe duke shuar në këtë mënyrë përfundimisht ëndrrën uellsiane. Portugalia fiton me rezultatin 2-0 duke...

Nga Robson-Kanu deri tek Ragnar Sigurdson… ja 10 yjet e panjohur të Euro 2016

Hal Robson-Kanu (Uells) – Pa skuadër Trajneri Koleman i Uellsit e gjeti si pykë për të larguar Garet Bejl nga bezdia e markimin një për...

Ministrja Nikolla, dy mesazhe në një ditë

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolli kërkoi sot ndjesë, (megjithëse me vonesë),  për mungesën e plotë të saj, nëpër institucionet arsimore, atje ku dhunohen egërsisht...

De Biasi: Do vazhdoj si trajner i Kombëtares

Ndalesa e fundit e ekipit të Kombëtares kuq e zi sa i takon nderimeve zyrtare ishte Kryeministria. Duke folur në pritjen zyrtare, trajneri i kuqezinjve...

Përballja me Francën, kryeqyteti vishet kuq e zi

Një  atmosferë e jashtëzakonshme ka pushtuar rrugët e kryeqytetit në fillim të ndeshjes Francë –Shqipëri. Tirana është veshur me ngjyrat e flamurit kuq e zi....

Martin Leka: Ja se përse RTSH nuk po transmeton Euro 2016

Përkundër debateve, akuzave apo cinizmit të shpeshtë, ka një fabul shumë të thjeshtë se përse nuk po transmeton Televizioni Publik Shqiptar kampionatin e futbollit...

Blaise Matuidi, mesfushori i Francës, duhet të kemi kujdes nga Shqipëria

Shqipëria na ka hapur probleme, duhet të jemi të kujdesshëm, është shprehur mesfushori i Francës, Blaise Matuidi, në prag të ndeshjes me Francën. 29-vjeçari nuk...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -