Fjalë kyçe: Euro 2016

OpEd / Nga 27-shi -

“Sporti 2016”… kishim edhe ne

Nga Saimir Demi Tashmë jemi mësuar, që çdo fund viti të shoqërohet edhe me një bilanc, kryesisht të arritjeve në fusha të ndryshme të vendit, pasi për dështime, në Shqipëri…

Kalitje / Nga 27-shi -

Graniti – Taulanti, seria e dytë

Në prag të finaleve të Euro 2016, në interesin e të gjitha mediave ishte dueli midis dy vëllezërve, Taulant Xhakës që do të luante për Shqipërinë dhe Granitit që mbron…

Kalitje / Nga Xhafa -

Portugalia në finale, mund Uellsin 2-0

Portugalia është e para që mbërrin në finalen e madhe duke shuar në këtë mënyrë përfundimisht ëndrrën uellsiane. Portugalia fiton me rezultatin 2-0 duke u rikthyer kështu pas 12 vitesh…

Mejtime / Nga Media -

Ministrja Nikolla, dy mesazhe në një ditë

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolli kërkoi sot ndjesë, (megjithëse me vonesë),  për mungesën e plotë të saj, nëpër institucionet arsimore, atje ku dhunohen egërsisht fëmijët. Kërkoi ndjesë e mirë bëri,…

Kalitje / Nga Xhafa -

Përballja me Francën, kryeqyteti vishet kuq e zi

Një  atmosferë e jashtëzakonshme ka pushtuar rrugët e kryeqytetit në fillim të ndeshjes Francë –Shqipëri. Tirana është veshur me ngjyrat e flamurit kuq e zi. Qindra tifozë janë mbledhur së bashku në pritje të…