- Advertisement -

TAG

kapiteni

“Përjashtimi” i Agollit, Panucci: Kapiten ai që ka më shumë ndeshje

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci bëri publike këtë të premte listën me lojtarët që do të grumbullojë për miqësoren ndaj Norvegjisë,...

Fiorentina i rinovon përjetë kontratën Astorit, të ardhurat i shkojnë familjes

Bota e futbollit humbi dje Davide Astorin, kapitenin e Fiorentinës, i cili u gjet i vdekur në hotelin ku po qëndronte. 31-vjeçari iku duke...

Tronditet Fiorentina, kapiteni i skuadrës gjendet i vdekur në hotel

Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur sot klubin e Fiorentinës. Mbrojtësi Davide Astori dhe njëkohësisht edhe kapiteni i skuadrës ka ndërruar jetë në...

Kapiteni Jack Sparrow surprizon fëmijët e sëmurë (film)

Aktori Johnny Depp është i njohur për rolin e tij si kapiteni Jack Sparrow, rol që e luan në filmin e suksesshëm në mbarë...

Memushaj, një penallti për t’u harruar

Lacio fiton 3-0 ndaj Peskarës, por kapiteni shqiptar gabon nga pika e bardhë, pikërisht kur rezultati ishte i mbërthyer në shifrat 0-0 Peskara e pati...

Henderson humbet sezonin, në rrezik edhe Euro 2016

Pas një skaneri të djeshëm, me të mbërritur në qytetin e tij, u konfirmua që Xhordan Henderson e ka humbur pjesën e mbetur të...

Çudia e FSHF-së, Lika u dënua pa qenë në fushë

Komisioni i Etikës në FSHF nuk bën asnjëherë një punë të rëndësishme, ndërsa me një nga masat e pakta që mori edicionin e shkuar...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -