- Advertisement -

TAG

Dortmund

Hamburgu bie për herë të parë nga kategoria, tifozët djegin stadiumin (Film)

Për herë të parë skuadra gjermane e HSV Hamburg ka rënë nga kategoria. Ekipi që nuk e kishte provuar ndonjëherë shijen e kategorisë së dytë,...

Bayern përmbys në Këln, Dortmund humb në shtëpi me Mainz

U duk se Bayern Munchen do të thyhej përsëri pas eliminimit nga Champions League, por kampionët e Bundesligës për të 6-n herë radhazi nuk...

Bundesliga/ Bajerni shkatërron 4-1 Dortmundin

Bayerni ka shkatërruar Dortmundin në rezultatin 4-1 në supersfidën e Bundesligës për këtë javë. Dy gola të Levandovskit, një i Riberisë dhe një tjetër nga...

Dortmund- Bayern në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë

Borussia Dortmund është ekipi i katërt gjysmëfinalist i Kupës së Gjermanisë, pasi mposhti 0-3 modestët e Lottes.  Dortmund do të ndeshet me Bayernin për një...

Dortmund fiton “klasiken” e Bundesligës

“Klasikja” e Bundesligës e luajtur në “Signal Iduna Park” përfundoi me fitoren 1-0 të Dortmundit duke rihapur kampionatin gjerman. Verdhëzinjtë shënuan në minutën e 11 Aubameyang...

Götze kthehet te Dortmund

Mario Götze do te largohet nga Bayern Munich dhe do te kthehet te Borussia Dortmund. Te klubi bavarez, i cili pagoi per te 37 milione...

Henderson humbet sezonin, në rrezik edhe Euro 2016

Pas një skaneri të djeshëm, me të mbërritur në qytetin e tij, u konfirmua që Xhordan Henderson e ka humbur pjesën e mbetur të...

Jurgen Klop, “mbreti” kthehet në fronin e vjetër

Çerelfinalja e parë e Europa League, midis Dortmundit dhe Liverpulit, u sfumua disi nga pikpamja teknike, duke u fokusuar më shumë në kthimin e...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -