Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Hakmarrje për Brexit”/ Zbulohet kush e infektoi kryeministrin Boris Johnson

Nga Ejona 0

Kjo mund të jetë një hakmarrje për Brexit.

Kështu shkruan gazeta britanike “Daily Mail”, e cila është vënë në kërkim të “Pacientit Zero”, njeriut që e solli koronavirusin deri në nivelet më të larta të qeverisë britanike.

I prekuri më i rëndësishëm nga infeksioni është vetë kryeministri, Boris Johnson.

Po kush mund ta ketë infektuar? Këtu gazeta bën një investigim dhe thotë se virusi mund të ketë ardhur nga kryenegociatori i BE për Brexit, Michel Barnier.

Ky i fundit u takua më 5 mars me David Frost, kryenegociatorin e Britanisë për Brexit.

Më 19 mars, Barnier tha se është testuar pozitiv për koronavirus.

Një ditë më vonë, Frost hyri në vetëizolim me simptoma të buta. Ai u bë i pari person në rrethin e ngushtë të kryeministrit Johnson me koronavirus.

Menjëherë, të tjerë zyrtarë të lartë nisën të punojnë nga shtëpia.

Dy ditë pas nuk u ndje mirë, dhe një ditë pasi testi e konfirmoi pozitiv, Johnson nisi të drejtojë vendin nga vetëizolimi.

/Daily Mail/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej