- Advertisement -

TAG

Britania e Madhe

Vaksinimet me AstraZeneca, Britania e Madhe raporton 30 raste mpiksje gjaku, humbin jetën 7 persona

Në Britaninë e Madhe, nga më shumë se 18 milionë vaksinime me AstraZeneca, janë raportuar gjithsej rreth 30 raste të mpiksjes së rrallë të...

Britania e Madhe drejt fitores ndaj COVID-19, hera e parë në 6 muaj që nuk shënohet asnjë viktimë në Londër

Më shumë se 126 mijë vdekje janë raportuar në Mbretërinë e Bashkuar që prej fillimit të pandemisë. Për herë të parë në gjashtë muajt e...

Për herë të parë në 6 muaj, pjesa më e madhe e Anglisë regjistron 0 vdekje nga Covid-19

Shumica e Anglisë ka regjistruar të paktën një ditë pa asnjë vdekje nga koronavirusi, për herë të parë në gjashtë muaj. Sipas raportimeve të...

“27 injektime në sekondë”, ky është shteti europian që po thyen rekorde në vaksinimin e popullatës

Si arriti Britania e Madhe të vaksinojë 844,285 doza në 24 orë të Shtunën e kaluar, ose 1.3% të popullsisë së përgjithshme, në normën...

Vaksinimi? Kooperativa e Tipit të Lartë, BE, ku ligjet i bëjnë Taulant Ballat

Nga Ilir Seci ...Deri në këto momente në Shtetet e Bashkueme të Amerikës janë vaksinue 22 % e popullatës bazue në grupmoshën mbi 60 vjeç...

Ka vaksinuar gjysmën e popullsisë, kush është shteti që ‘i la targën’ të gjithëve në Europë

Britania e Madhe njoftoi se ka arritur një sukses të madh në lidhje me vaksinimi e popullsinë ndaj Covid-19, teksa gjysma e popullsisë së...

“Kemi 5 raste të mpiksjes së gjakut”, rregullatori britanik këmbëngul: AstraZeneca, e sigurt

Rregullatori i Britanisë së Madhe për barnat ka theksuar edhe një herë se vaksina e prodhuar nga AstraZeneca është e sigurt. Po ashtu, sipas raportimeve,...

I kërkuar në Itali për tentativë vrasjeje, si i shpëtoi shqiptari në Britani dënimit

Një gjykatës në Britaninë e Madhe ka urdhëruar lirimin sipas Aktit të Ekstradimit 2003 të një shqiptari. Ndaj këtij të fundit ishte lëshuar një...

Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës, i merret ADN-ja një të paraburgosuri

Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës, në maj të 2020 në zonën e Komunës së Parisit, krim për të cilin...

Vijon të rritet bilanci i të infektuarve me COVID në Itali, qindra të vdekur regjistrohen në Britani

Në shumë vende të botës shqetësimi më i madh ose detyra parësore është ulja e numrit të të prekurve nga pandemia e Covid-19 dhe...

Latest news

Mbushi kallashin për t’i vrarë, policia plagos një person në Fier që po ruante drogën në pyll

Në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, grupi i kontrollit të territorit, i...

400 kg kokainë në Durrës, policia e priste, kapi edhe dy ngarkesa të tjera: Çfarë ndodhi gjatë 1 muaji në Durrës

Policia kishte dy muaj që priste ngarkesën prej 400 kilogram kokainë që ishte fshehur në kontejnerin me mish të nisur nga Brazili. Atij i...

1 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar, gazeta gjermane: Skandali më i madh kulturor që nga rënia e komunizmit

Gazeta autoritare gjermane, Suddeutsche Zeitung i ka dedikuar një reportazh shembjes së Teatrit Kombëtar. Një vit më pas, gazeta thekson se shembja e Teatrit...

Kurti sqaron vizitën e nesërme në Bruksel: Nuk po shkoj në dialog me Serbinë, por në darkë tradicionale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka sqaruar se nesër në Bruksel nuk ka për të diskutuar për dialogun me Serbinë. Edhe pse Kurti si kryeministër...

Kapen mbi 2 tonë kokainë në Kosovë, kaluan me kamion nga Porti i Durrësit

Dy tonë e 200 kg kokainë janë sekuestruar në Kosovë. Mësohet se operacioni është kryer krye në bashkëpunim nga policia shqiptare, kosovare dhe ajo ...
- Advertisement -