Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Mbreti i Tajlandës vetë-karantinohet në hotelin luksoz me 20 femrat e haremit

Nga 27-shi 0

Mbreti kontravers i Tajlandës ka ngecur i bllokuar në një hotel luksoz së bashku me enturazhin e tij, për shkak të bllokimit të lëvizjes nga koronavirusi.

Maha Vajiralongkorn, i njohur edhe si Rama X, është izoluar në hotelin alpin të qytetit Garmisch-Partenkirchen në Gjermani, pasi autoritetet e zonës i dhanë leje të karantinohet së bashku me haremin e tij prej 20 femrash dhe një sërë shërbëtoresh.

Është e paqartë nëse katër gratë e tij ndodhen në të njëjtin hotel, raporton gazeta gjermane Bild.

Lajmi i izolimit të mbretit në hotelin luksoz nuk është pritur mirë në Tajlandë, ku qytetarët kanë kërcënuar se do të shkelin ligjet mbretërore. Sipas ligjeve, çdokush që ofendon apo kritikon monarkinë mund të dënohet deri në 15 vite burg.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej