- Advertisement -

TAG

Boris Johnson

Boris Johnson premton: Vaksinat tepricë anti-Covid do i shpërndajmë për vendet e varfëra

Boris Johnson është zotuar që të dhurojë shumicën e furnizimit të tepërt të vaksinave në Mbretërinë e Bashkuar për vendet e varfëra. Në një fjalim...

Shtim rastesh e një version i ri koronavirusi, Johnson fut në karantinë Londrën

Boris Johnson ka njoftuar kufizime më të rrepta anti-Covid në prag të Krishtlindjeve ndërkohë që në vend është zbuluar një “version” i ri i...

Kryeministri britanik: Vaksinimi për Covid-19 do të jetë vullnetar

Kryeministri britanik, Boris Johnson, bëri me dije se vaksinimi për Covid-19 nuk do të jetë i detyrueshëm. Deklarata erdhi gjatë shpjegimeve në parlament pas...

Johnson komunikon masat e reja anti-Covid: Nga karantina shpëtojmë në prill

Kryeministri britanik Boris Johnson mbajti një konferencë për mediat ku njoftoi të rejat më të reja sa i përket masave anti-Covid në vend. Gjatë fjalës...

Boris Johnson pritet të njoftojë karantinën e dytë kombëtare

Boris Johnson do të prezantojë masat e reja anti-Covid në Britaninë e Madhe me shpresën që përhapja e virusit në vend mund të vihet...

Kryeministri britanik në vetëizolim

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka hyrë në vetëizolim pasi u takua me një deputet, i cili më vonë doli pozitiv për...

Britani e Madhe, Johnson: Mbyllja antiCOVID-19 do të përfundojë më 2 dhjetor

Mbyllja e re, që fillon të enjten në Angli, do të përfundojë automatikisht më 2 dhjetor, siguroi sot kryeministri britanik, Boris Johnson, në përpjekje...

Boris Johnson paralajmëron: Vdekjet nga vala e dytë mund të jenë më të larta se në të parën

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka bërë një paralajmërim të frikshëm sa i përket situatës së pandemisë. Ai është shprehur se vdekjet nga Covid-19, mund të...

Boris Johnson: Nuk do ta lëmë virusin të bëjë punën e vet, tre nivele sigurie nga e mërkura

Kryeministri i Britanisë Boris Johson ka prezantuar sot masat e reja kundër përhapjes së pandemisë, disa ditë pasi vendi i tij po përballet me...

Kryeministri britanik: E pashmangshme vala e dytë e koronavirusit

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se në Mbretërinë e Bashkuar, vala e dytë e koronavirusit “është në ardhje”. Duku folur në Oxfordshire, Johnson ka...

Latest news

Situata pandemike, Komiteti Teknik i Ekspertëve rishikon masat

Komiteti Teknik i Ekspertëve këtë të hënë ka njoftuar se do të bëjë publike masat e reja anti Covid që ka ndërmarrë për shkak...

Mjeku apel kolegëve: A duhet ndryshuar protokolli në spitale për familjarët e personave me aftësi ndryshe?

Mjeku Odri Qejvani nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë apel duke ju drejtuar kolegëve të tij në lidhje me rastin e një pacienteje 17 vjeçare...

COVID-19 i merr jetën skenaristit dhe regjisorit të mirënjohur Kujtim Gjonaj

Regjisori dhe skenaristi i mirënjohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 74 vjeçare. Karriera e tij e pasur si regjisor...

Tragjedi në Mesdhe/ 20 migrantë të zhdukur, 100 të shpëtuar

Gati 100 migrantë në rrugën e tyre për në Evropë u shpëtuan sot në brigjet e Libisë, ndërsa njëzet u zhdukën në Mesdhe. Migrantët, kryesisht...

Prioriteti i çështjes Çame/ Idrizi në takim virtual me kryetarin e VATRËS

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare të Amerikës VATRA, z. Ahmet Xhafo zhvilloi një takim virtual me kryetarin e Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet...
- Advertisement -