Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Greqia në zgjedhje/ Mitsotakis i premton elektoratit: Do të vendos veton për Shqipërinë

Nga Klodiana 0

Greqia e cila ndodhet në ditët e fundit të fushatës elektorale, kryetar i partisë Demokracia e Re, Kyriakos Mitsotakis, i premton elektoratit se nëse do të zgjedhin atë, ai do të vendos veton për Shqipërinë dhe Maqedoninë.

Ditën e nesërme vendi fqinj zhvillon zgjedhjet lokale së bashku me ato për Parlamentin Europian.

Sipas mediave greke Mitsotakis është përkrahur goxha nga zgjedhësit, ndërsa sondazhet flasin për një thyerje të SYRIZA-s së Alexis Tsipras tashmë 7 me 6.5, në fitore të Demokracisë së Re.

“Do i qëndroj të drejtës për të vënë veton ndaj Maqedonisë së Veriut dhe integrimit të Shqipërisë për në BE. Unë do të mbroj të drejtat e pakicës kombëtare greke. Dhe nëse nuk respektohen, Shqipëria të harrojë kursin e saj evropian” deklaroi Mitsotakis gjatë një fjalimi në Selanik.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej