- Advertisement -

TAG

Kyriakos Mitsotakis

Zaev: Greqia do i ofrojë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut vaksinën e COVID-19

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka zbuluar se homologu i tij grek, Kyriakos Mitsotakis ka qenë i gatshëm për të ofruar vaksinën e COVID-19 tek Shqipëria dhe...

Nga minoriteti tek integrimi, çfarë u diskutua në takimin e Ramës dhe Mitsotakis

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut grek Kyriakos Mitsotakis i mbajtur mbrëmjen e djeshme në Athinë ka pasur kryefjalë marrëdhëniet dypalëshe si dhe...

Buzagaz dhe i lumtur Edi Rama e shtyn me një gotë uzo çështjen e detit me Greqinë. Detajet nga darka me Mitsotakis (film)

Teksa në Tiranë shpërthente tritoli dhe duket sheshit që qeveria e tij nuk e kontrollon territorin, Edi Rama e ka kaluar darkën me kryeministrin...

Rama takon sot Mitsotakis, pakti detar në tryezën e diskutimit

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama pritet që të zhvillojë një takim me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Mediat greke bëjnë me dije se dy...

Mitsotakis: Turqia duhet të ndalë “kërcënimet”, nëse kërkon dialog!

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, tha të premten se Turqia duhet të ndalë “kërcënimet”. Deklarata e tij bëhet pas palajmërimeve nga NATO-ja se të dyja vendet...

Rihapen ishujt grek për turizëm, Mitsotakis: Vizitorët nga jashtë i presim nga 15 qershori

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se duke nisur nga 15 qershori, Greqia pret turistë nga jashtë. Autoritetet vendosën që të hënën që të...

Mitsotakis, djali i Dora Bakoyannis? Teoria konspirative që po “çmend” grekët: Si u fsheh shtatzënia e ish-ministres dhe lidhja e dashurisë me këngëtarin e...

Prejardhja e kryeministrit aktual grek, Kyriakos Mitsotakis, është një nga thashethemet më të përhapura në Greqi, që nuk është shuar kurrë, madje vitet e...

Protestë në Athinë/ Greqia u pret pensionin minoritarëve në Shqipëri

Ata që nuk banojnë në Greqi për një periudhë të paktën 40-vjeçare, do të skualifikohen nga marrja e pensionit shtetëror, sipas ndryshimit të ri...

Greqia reagon ndaj Merkel: Do bëjmë gjithçka për të mbrojtur të drejtat

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas tha në një intervistë për TV ANT1 se kryeministri, Kyriakos Mitsotakis i ka shprehur pakënaqësinë e tij kancelares...

Për çfarë ka rënë dakord në Athinë Edi Rama?

Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Europian në Komitetin e Stabilizim-Asociimit Shqipëri-BE, Manolis Kefalogiannis ka dhënë një intervistë për faqen online, European Western...

Latest news

Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë përfaqësues të tyre

Të përndjekurit politikë i kërkojnë kryedemokratit Lulzim Basha të fusë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Ditën e sotme ata kanë mbërritur...

Alarm për bombë, evakuohet kulla Eiffel në Francë

Kulla Eiffel në Francë është evakuuar për një kërcënimi për bombë. Policia në Paris ka rrethuar zonën, ndërsa skuadrat e demontimit të bombave analizuan zonën. Sipas...

Moti i keq/ Rrëshqitje gurësh në Kaninë, lëndohet shoferi i kamionit

Si pasojë e motit të keq në Kaninë të Vlorës kanë rrëshqitur gurët. Bëhet me dije  se gurët kanë rënë në zonën ku po punohet...

15 raste të reja me koronavirus në Elbasan

Janë konfirmuar 15 raste të reja me koronavirus në Elbasan. Bëhet me dije se rastet e reja janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit. Vijon..

Marrëveshja e re e BE-së për emigrantët do të shmangë mbipopullimin e kampeve

Komisionerja për çështje të brendshme të BE-së, Ylva Johansson ka deklaruar se marrëveshja e re e BE-së rreth emigracionit do t’i japë fund kampeve...
- Advertisement -