Fal Internetit, gjaku i shqiptarit është bërë ujë…

Duhet të lëçisni

Basha pritet me brohoritje nga qytetarët në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka zhvilluar takim elektoral në Korçë. “Vetëm katër ditë na ndajë nga dita e madhe. Nga...

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

Nga Edison Ypi

Fal Internetit gjaku i shqiptarit është bërë ujë. Nuk ka më Besë, duel, flijim të jetës për Dashuri, Fè, Atdhè.
Fal Internetit, “Shqiptari i Vitit” u shpall Kaçarrum Kaçamaku nga Takapi Komuna e Sumës, ndërsa “Shqiptari i Shekullit” ai që e meriton, Loqemadh Katunari nga Taplasi, Komuna e Lëngut, Prefektura e Hiçit.
Fal Internetit, ajo që do duhej të ishte shtylla e shoqërisë, mikroborgjezia jonë, më së fundi ekziston, por është më e fëlliqura në fytyrë të dheut; Ca parazitë e ca hajdutë, ca bajga që hiqen për aristokratë e ca pëgërje që mbahen për elitë.
Fal internetit, shqiptar i shquar mund të jetë çdo hajdut që ngre një flamur dhe çdo budalla që bën hatanë me 1 rrjesht e gjysëm në fejsbuk.
Fal Internetit, çdo halabak është më i rëndësishëm dhe më i lavdishëm se një krahinë e tërë që nuk prodhon lajme me vrasje por vetëm grurë, misër, mish, qumësht.
Fal Internetit janë shtuar frikshëm ca budallaqe në kërkim të burrit që fotografojnë surratin e vet në dhjetra mënyra, shkruajnë vargje për të vjellë, sajojnë maksima me t’i sjell zorrët në fyt, nxjerrin piktura me sorkadhe të përlotura, përrua që rrjedh, liqen, pulëbardha, lejlekë, hënë e zbehtë në horizont.
Fal Internetit, shitësi i bulmetit, kasapi, marangozi, katundarja që sjell qumështin, dhe cilido llapaqen kafeneje, është pakrahasimisht më i rëndësishëm se çdo shqiptar gjithë jetën krrusur mbi libra, shkolluar nëpër universitete dhe akademira.
Fal Internetit shqiptarët Lirinë nuk e pranojnë si zgjerim, por si ngushtim, si hall, si siklet, si burg.
Fal Internetit shqiptarët nuk po e kuptojnë se po të shpërdorohet, Liria jo vetëm paksohet, por edhe zhduket.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Basha pritet me brohoritje nga qytetarët në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka zhvilluar takim elektoral në Korçë. “Vetëm katër ditë na ndajë nga dita e madhe. Nga...

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...