- Advertisement -

TAG

shqiptar

Gjeniu Nikolla Teslla (Nicola Tesla) ishte shqiptar

Nga Fahri Xharra Sa interesant, duhesh vetëm të kërkosh dhe e gjen dy herë në disa mënyra të vërtetën që e ke thënë. Ishte viti 2012,...

Qindra emigrantë të bllokuar prej orësh në Kakavijë, në pritje të autobusëve nga Shqipëria

Qindra emigrantë shqiptarë janë bllokuar që prej mesditës së sotme në Kakavijë. Ata janë në pritje të ardhjes së autobusëve shqiptarë. Mësohet se emigrantët kanë...

Ishte duke ngrënë mëngjes në restorant, ekzekutohet në lëvizje 47-vjeçari shqiptar

Një shqiptar është ekzekutuar në një restorant në São Paulo të Brazilit. Viktima është Ilir Zelka nga Tirana dhe sipas mediave vendase, ai ndodhej i...

Frika e opozitës shqiptare nga diplomacia e havjarit

Nga Ilir Babaramo Në korrikun e vitit 2013 fituesi i zgjedhjeve organizoi një pritje në Hotel Sheraton. U dyndën aty të gjithë ata që e...

U zhduk 17 muaj më parë, gjendet në Greqi trupi i pajetë i shqiptarit

Shqiptari 36-vjeçar Laert Beqaj u zhduk para 17 muajsh pa lënë asnjë gjurmë, ndërsa është gjendur trupi i tij i pajetë tre ditë më...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Tmerr në Itali/ 2 persona të maskuar qëllojnë me armë zjarri shqiptarin në mes të plazhit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në bregdetin Romak në Itali, ku një shqiptar është qëlluar me armë teksa ishte në...

Gala, vajza e Robert Aliajt fitoi “The Voice” në Belgjikë, por vëmendjen e mori detaji patriotik shqiptar (film)

Mbrëmjen e djeshme, vajza e artistit Robert Dragoti Aliaj, Gala u shpall fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë. Ajo spikati nga konkurentët e tjerë,...

Lëvizja Vetëvendosje: Transparencë e qëndrim të prerë, në mbrojtje të integritetit territorial detar shqiptar!

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me deklaratën e Micotaqis, në parlamentin e Greqisë ku sipas tij Deti Jon po zgjerohet me 12 milje. Përmes një njoftimi...

Një shqiptar në krye të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi rizgjidhet për 4 vitet e ardhshme

Talat Xhaferi është rizgjedhur edhe njëherë në krye të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut. Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, që njoftojnë se...

Latest news

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...
- Advertisement -