- Advertisement -

TAG

gjak

Fal Internetit, gjaku i shqiptarit është bërë ujë…

Nga Edison Ypi Fal Internetit gjaku i shqiptarit është bërë ujë. Nuk ka më Besë, duel, flijim të jetës për Dashuri, Fè, Atdhè. Fal Internetit, "Shqiptari...

Historia është po ajo: dy djem, një pistoletë, plumba dhe gjak

Nga Gresa Hasa Një vajzë 17-vjeçare është vrarë mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Historia është po ajo: një djalë, dy djem në fakt; një pistoletë,...

Si të ulni nivelin e sheqerit në gjak në shtëpi – ushqimet e duhura

Kur dikush vuan nga diabeti, organizmi i tij ose nuk prodhon mjaftueshëm insulinë ose nuk mund ta përdorë atë siç duhet. Ky problem shkakton akumulimin...

Mustafa Nano: Shumë kosovarë kanë gjak serbi

Mustafa Nano është vënë në qendër të kritikave online, pas disa deklaratave të dhëna në Beograd, sidomos për Kosovën. Në një intervistë për Panorama, ai...

1990/ “Do hamë bar dhe do derdhim gjak”

Nga Kastriot Dervishi Më 25-26 mars 1990 u zhvilluan demonstrata në Kavajë. Dy ditë më vonë u hodh dinamit mbi shtatoren e Stalinit në Tiranë....

Pse të parët tanë ushqeheshin me gjakun e kafshëve

Nga Alma Nikolli Para se të gjykojmë një kohë të shkuar me nota kritike, duhet bërë një përpjekje për të kuptuar disa pse. Sigurisht që...

U dhunua në protestë, deputetja e LSI: E pashë veten të larë në gjak

Deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka akuzuar policinë në studion e Report Tv se ka ushtruar dhunë ndaj ndaj saj në protestën e opozitës përpara...

Për gratë që shisnin gjak edhe për të shkuar në dasma dhe turpi i kohës

Nga Ilir Levonja Hueyda El Sajed, një vajzë shqiptare me gjak sudanez, balerinë, piktore, etj., person publik, tha në një studio televizioni se dikur nëna...

Kryepeshkopi Jeromenos, arvanitasi që nuk e bën dot gjakun ujë

Nga Arben Llalla Para pak kohe një delegacion që përbëhej nga shkëlqesia e tij Donato Oliveri, papa Antoni Belushi, e të tjerë, bënë një takim...

Letra për Edi Ramën/ Rebelohen mjekët: Qendrën e Transfuzionit të Gjakut e drejton një fizioterapiste

Stafi i mjekëve dhe specialistëve në Qendrën Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut, i ka dërguar një letër denoncuese ministres së Shëndetësisë dhe kryeministrit Edi Rama. Letra...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -