- Advertisement -

TAG

internet

Fjalori i gjuhës shqipe në internet dhe një fantazmë

Nga Mehmet Elezi Në internet gjindet Fjalori i Gjuhës së Sotme Shqipe. Me gjasë është Akademia e Shkencave që e ka futur. Tridhjetë vjet mbas shembjes...

Keni internet të ngadaltë në shtëpi? Ja çfarë duhet të bëni

Në ditë të tilla shumë njerëz janë ngujuar në shtëpi dhe janë fiksuar te pajisjet e tyre, që lidhen me internetin. Mirëpo kjo periudhë ngarkese mund të...

Shqiptarët nuk jetojnë dot pa internet, 87.1% e përdoruesve navigojnë çdo ditë

Të paktën 87.1 për qind e perdoruesve te internetit  hyn çdo ditë duke “lundruar” përmes celularit, laptopit apo tabletëve.  Në një anketë të Institutit...

Fal Internetit, gjaku i shqiptarit është bërë ujë…

Nga Edison Ypi Fal Internetit gjaku i shqiptarit është bërë ujë. Nuk ka më Besë, duel, flijim të jetës për Dashuri, Fè, Atdhè. Fal Internetit, "Shqiptari...

Qeveria propozon këshill censure për median në internet

Këshilli i Ministriave dhe Ministria e Drejtësisë kanë propozuar ndryshimin e ligjit funksional të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, AKEP si dhe Autoritetit...

Si i duam pushimet?

Nga Lutfi Dervishi Duam një vend të qetë për t’u shkëputur nga bota, por që të ketë internet të mirë! Duam të hamë dhe të na...

Interneti u ka dhënë të drejtën e fjalës budallenjve

Nga Umberto Eco Mediat sociale u kanë dhënë të drejtën e fjalës budallenjve. Më përpara ata flisnin vetëm në bare pas një gote me verë, pa...

Edhe njerëzit që shajnë e urrejnë në internet kanë një jetë normale

Të gjithë ne kemi hasur komente të pahijshme, apo njerëz që në internet janë të prirur të mos jenë dakord me asgjë. Kritika është...

Facebook ju kursen internetin, gjen automatikishit Wi-Fi

Tipar i ri i rrjetit social Facebook, do të nxjerrë në pah Wi-Fi në zonën që ju lejojnë të përdorni internetin, duke ju ndihmuar...

Vodafone, Eagle dhe Telecom, mashtrojnë qytetarët shqiptarë me ofertat

Nëse  ka një shpenzim të përhershëm në familjet shqiptare apo buxhetet personale është pikërisht ai për blerjen e paketës së telefonisë celulare. Por çfarë...

Latest news

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Vdiq aksidentalisht teksa bënte videot për Tik-Tok, mësuesja e 10-vjeçarit: Ishte nxënës i shkëlqyer e shembullor (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...
- Advertisement -