- Advertisement -

TAG

Edison Ypi

Fal Internetit, gjaku i shqiptarit është bërë ujë…

Nga Edison Ypi Fal Internetit gjaku i shqiptarit është bërë ujë. Nuk ka më Besë, duel, flijim të jetës për Dashuri, Fè, Atdhè. Fal Internetit, "Shqiptari...

S’ka si bakllavaja

Nga Edison Ypi E hollë ose e trashë. E madhe ose e vogël. Me pak ose shumë peta. Me miell mulliri ose dyqani. Me vaj...

Servisi i makinës, kompania e energjisë e ajo telefonike, kanë rrethuar lekun tim si turqit Krujën! Unë, një Skënderbe

Nga Edison Ypi Leku im Kafexhiu, dyqanxhiu, servisi i makinës, kompania e energjisë, kompania telefonike, nëpunësi, të gjithë kanë rrethuar lekun tim si turqit Krujën duke...

Si ta kuptosh që je turk

Nga Edison Ypi Ngrënia me babëzi' e bakllavasë apo zgjatja e lugës drejt hallvës a kadaifit të tjetrit, mund të bëjnë obez dhe diabetik, por...

Qajtore

Nga Edison Ypi Në Prishtinë e shkruajnë “Qajtore”, por është “Çajtore”. Në Tiranë e shkruajnë Bar, Kafene, Pub, por është “Qajtore”. Pronari i Qajtores së...

Shitem

Nga Edison Ypi Po të më blejë e djathta do veproj në këtë mënyrë; në emër të seriozitetit, konservatorizmit, vlerave kombëtare, por me britma patetike...

Plazhi i fukarenjve tek Gjiri i Lalëzit

Nga Edison Ypi Drejt Gjirit të Lalzit ikin si të tërbuara makinat e fuqishme, të shpejta, të shtrenjta, të zengjinëve Mjetet e transportit të fukarenjve; autobuzat,...

Pllaqi dhe p..dhë

Nga Edison Ypi Lokalet anës rrugës për në Korçë janë plot me filozofë lokalë, aristotela, platona, konfuca, sokrata. Gjithologët autodidaktë, profesor-doktorat e improvizuar që i...

Makiato europiane pritet t’ia lerë vendin kafes turke

Nga Edison Ypi Makiato europiane pritet t'ia lerë vendin kafes turke, duke e bërë surratin e shqiptarit t'i ngjajë çdo ditë e më tepër fytyrës...

Po s’më bëre mik, ajri nuk më thithet, uji nuk më pihet, buka nuk më hahet, gjumi nuk më flihet…

Nga Edison Ypi Po s'më bëre mik, ajri nuk më thithet, uji nuk më pihet, buka nuk më hahet, gjumi nuk më flihet, ëndrra s'më...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -