Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dështimi i komplotit/ Astrit Patozin nuk e rrezikon Luli, por Kujtim Gjuzi

Nga 27-shi 0

Rilindja nuk arriti dot ta pengonte pellazgun Kujtim Gjuzi të hynte në Kuvend. Qysh ditën e parë të paraqitjes së tij në agorën më të lartë të demokracisë, opozita ka marrë tjetër faqe.

E para, Rudina Hajdari pjesë aktive e komplotit të Edi Ramës ndaj konservatorëve të djathtë, pranoi kokëulur Komisionin e Integrimit dhe doli nga skena politike.

E dyta, nënkryetar i Kuvendit u zgjodh Myslym Murrizi, fitorja e parë e qenësishme e Kujtim Gjuzit.

E treta, zgjedhjet vendore sipas sondazheve rrëfejnë rritje në bashkitë e mëdha të koalicionit Kujtim Gjuzi, Zef Bushati, Eduart Ndocaj allias Kaubojsi.

E fundit dhe më e rëndësishmja, prania e pellazgut Kujtim Gjuzi në zgjedhjet vendore e zhvlerëson krejtësisht Bindjen Demokratike të Astrit Patozit, i cili tani e ka sfidantin përballë, i cili i thotë: “Ndalu beg, se ka hendek!”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej