- Advertisement -

TAG

Rudina Hajdari

“Dëgjo këtu ti pe*erast m*ti!”. Deputeti kërcënohet “live” në mbledhjen e Komisionit të Integrimit (film)

Komisioni për Integrimin Evropian është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar mbi procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Por, më...

Sanksionimi për një prag të dyfishtë në zgjedhjet e radhës, e padëgjuar në botën demokratike!

Nga Boiken Abazi I pamë sot propozimet e Partisë Socialiste për të sanksionuar një prag të dyfishtë në zgjedhjet e radhës - lokal dhe kombëtar....

“Opozita” e Edi Ramës bëhet kashtë e koqe. Rudina bën parti më vete, Myslimi parti më vete, Kujtimi ka kohë që ka parti më...

“Opozita” rilindase që e ndryshoi Kushtetutën me urdhërin e peshkut ka vendosur të shkojë në zgjedhje tok bashkuar si kashtë e koqe. Rudina Hajdari nuk...

Murrizi dhe Hajdari nuk propozohen nga PD për deputetë

Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari dy deputetët e dalë nga radhët e Partisë Demokratike të cilët nuk pranuan të dorëzonin mandatet Shkurtin e kaluar,...

Sa dua të të besoj Rudinë

Nga Alketa Ipeku Kam kohë që po të dëgjoj Rudinë, tek flet në parlament e jashtë tij, në studio televizive apo dhe në intervista. Herë të...

Si do e kuptojë Rudina Hajdari, Wadephul-in!?

Nga Andi Bejtja Gjermania bëri deklaratën më të fortë të mundshme ndaj tentativës së Kryeministrit Rama për të prekur Kushtetutën, pasi për të hapur listat, por...

Listat e hapura/ Të kesh dy b…, një ta mbash dhe një ta çash

Kur dëgjoje Rudina Hajdarin që përdëllohej me 133 fjalët e saj, pasi për listat e hapura jepnin jetën 85 për qind e shqiptarëve, të...

Edi Ramës i bie dhe alibia e opozitës parlamentare. Shtatë deputetë kërkojnë koalicionet, sepse përndryshe ndalohet rrotacioni politik (film)

Shtatë deputetë të opozitës parlamentare kanë depozituar në Kuvend një kërkesë kundër kolegëve të tyre Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari për heqjen e koalicioneve...

VOA: Ja përse u shkarkua Fatmira Hajdari (Rudina mbeti në ambasadë, por nënës së saj iu revokua viza dy herë)

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të shkarkojë nga detyra gjyqtaren e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari. Vendimi i zgjeruar pritet të dalë...

Besa e Edi Ramës? Pasi e përdori, Rudina e gjen mamin jashtë sistemit

Askush nuk e vë në dyshim që gjithë “beteja” e Rudinës pati vetëm një qëllim; vetting-un e Fatmirës. Përpjekjet e mundimshme me 133 fjalë...

Latest news

Pa maska në rrugë, gjobiten 765 qytetarë

Në 24 orët e fundit janë gjobitur 765 qytetarë të cilët kishin dalë pa maska në rrugë. Ndërkohë që gjatë kontrolleve të bëra janë...

Shënohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Izmir

Shënohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo deklaroi se viktima është një grua...

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...
- Advertisement -