- Advertisement -

TAG

Rilindja

Kandidatja për deputete e PS lë nam, ja plas së qeshurës gjatë fjalimit (film)

Gjatë ceremonisë së çeljes së fushatës elektorale të Rilindjes, më 25 Mars të gjithë kandidatët e rinj për deputetë kanë paraqitur veten dhe programin...

Nëse nuk është Rama kryeministër nuk ka vaksina? Mesila Doda: Vaksina do të ketë dhe do të shporrim një diktator!

Personalizimi i vaksinimit nga kreu i Rilindjes ka shkaktuar reagimin e sekretares së përgjithshme të PDIU-së, Mesila Doda. Ajo ka thënë se deklarata e...

Një vaksinë, një votë/ Pas Robert Ndrenikës, Tinka Kurti në spotin e kryeministrit: “Shqipërisë i duhet Edi Rama” (film)

Një tjetër personalitet i rëndësishëm i artit shqiptar ka rënë në rrjetën e Edi Ramës për zgjedhjet e 25 prillit. Pas vaksinimit është Tinka...

Zbythja e pushtetit/ E vetmja shenjë e Rilindjes janë kullat…

Ndërkohë në Sheshin "Skënderbej" * Marrë nga faqja e Genc Sejkos.

Gjinishi: Rama ideon dhunën, njerëzit e krimit dalin natën në Elbasan dhe kërcënojnë

Kandidati i LSi për Elbasanin, Ermir Gjinishi, e ka cilësuar si të turpshëm dhe njëherësh të frikshëm incidentin gjatë Ditës së Verës, ku mbështetësit...

Investimet “kolosale” të Rilindjes?/ Mesila Doda: Vetëm vjedhjen e parave nuk e bëjnë 3D dhe virtualisht (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda ka folur rreth çështjeve të fundit në vend dhe zgjedhjeve të 25 Prillit . E ftuar në Nova...

Paralajmëron Majko: Iki nga politika nëse nuk rizgjidhem deputet (film)

Ish ministër i Mbrojtjes, tanimë Ministër i Shtetit për Diasporën, për herë të parë pas 30 vitesh pjesë e Partisë Socialiste rizgjedhja për të...

“Ku ndodheni tani?”/ Gazetari gozhdon Taulant Ballën. Rilindasi mashtron live nga restoranti i Gjergj Lucës dhe ikën nga emisioni (film)

Drejtuesi politik i Rilindjes në Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka ikur nga emisioni në mënyrë skandaloze, pas disa pyetjeve gozhduese të gazetarit të...

Skandali/ Jeton në barakë, fatura e dritave dhe ujit i shkon deri në 80 mijë lekë të vjetra në muaj

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim për Durrësin Kontjana Kuçi, ka denoncuar një super skandal ku Ilir Fili edhe pse jeton në kushte ekstreme...

Beni ka të drejtë!

Nga Dritan Kaba Të qeverisurit matet me punë, jo me vite! Mund të fusësh Shqipërine në NATO. Të ndërtosh rrugë dhe autostrada. Të liberalizosh vizat për shqiptarët, t’i...

Latest news

Droga në Durrës/ Lala: Lidhje me politikën, po shpëtohen peshqit e mëdhenj

Gazetarja Klodiana Lala hodhi akuza ndaj Policisë së Shtetit dhe foli për zyrtarë të inkriminuar, lidhur me drogën e kapur në portin e Durrësit,...

Berisha: Rama do të arratiset në Beograd më 26 prill, do të kërkojë azil politik

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi nga studioja e “Zgjedhje 2021” në “Vizion Plus” se më 26 prill kreu i qeverisë, Edi Rama, do të arratiset...

Investigimi i Guardian: Si e lejoi Facebook qeverinë shqiptare të shtrembërojë diskursin politik

Një investigim i bërë nga britanikja “The Guardian” ka ekspozuar sesi gjiganti i rrjeteve sociale Facebook ka lejuar politikën ne vende të pazhvilluara që...

Kosova pritet të sigurojë mbi 100,000 doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer/BioNTech

Kosova do të sigurojë mbi 100,000 vaksina kundër koronavirusit Pfizer/BioNTech deri në fund të qershorit. Lajmi u bë i ditur nga programi COVAX i...

Denincimi i qytetarit: Në rrugën Dhorkë Orgocka po kryhen arnime për fushatë elektorale (Film)

Një tjetër denoncim është bërë nga qytetarët për rrugën Dhorkë Orgocka, pasi Bashkia përdor fushatën elektorale për të kryer riparimin e Rrugës. Nga videoja e...
- Advertisement -