- Advertisement -

TAG

Rilindja

Tek ai ballkoni që u hodh sot një tjetër viktimë a do ia plasim një koncert tjetër?

Nuk kanë kaluar shumë ditë, kur Rilindja shpikte një kurim të ri për të sëmurët me COVID-19 në Spitalin “Shefqet Ndroqi”. Propagandistët i çuan...

Veton Surroi, nazizmi, Rilindja dhe shumë shkrimtarë që Safeti nuk ka si t’i lexojë

Nga Enkel Demi Ai e mban maskën të varur si gushare dhe me gjasë që nuk ka lexuar një rresht të vetëm nga Veton Surroi....

E hëna e zezë/ 9 të vdekur dhe 321 të infektuar me COVID-19

Kjo javë ka nisur me lajme të këqija. Edhe kjo e hënë shënohet nga numri i lartë infektimeve dhe të vdekurëve, megjithë masat që...

Më paska blerë Ilir Meta, por nuk e paskam ditur

Nga Enkel Demi Një nga këto profilet e fabrikës së shpifjes së Rilindjes më shkruante pak ditë më parë. Ndryshe nga mallkuesit e zakonshëm lajmësi...

Kel Demi: Në qoftë se doni të shëroheni nga koronavirusi, shkoni te Rilindja

Mëngjesi i sotëm në “ABC e Mëngjesit” ka nisur me batuta nga më të ndryshmet mes gazetarëve. Fillimisht është diskutuar për makinën e ministrit Sandër...

Ja sa lekë do të jetë gjoba, nëse Rilindja të kap në flagrancë pa maskë

Nga e enjtja e tutje gjithkush që do të kapet pa maskë në rrugë do të gjobitet me 3 mijë lekë. Do jetë policia bashkiake...

Po vjen mandata e tretë!

Kryeministri Edi Rama përpara anëtarëve të Asamblesë të Rilindjes shpjegoi arsyet se përse e do një mandat të tretë qeverisës. “Një mandat i tretë nuk na duhet...

Ambasadorja Kim në rolin e Fugës dhe drejtësia nën shërbimin e Rilindjes (film)

Nga Dritan Kaba Mimoza Margjeka, gjyqtarja guximtare qe nuk i dha mandatin kryebashkiakes se Durresit te dale nga zgjedhjet moniste te 30 qershorit, sot u...

Vasili: Kush keqpërdoret nga rilindja duke shkelur ligjin, do të ketë vetëm një fund, burgun

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili  ka reaguar në lidhje me dënimin e ish-kryebashkiakut të Lezhës Frean Frrokaj. Me anë të një statusi në “Facebook”, Vasili...

Latest news

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...
- Advertisement -