- Advertisement -

TAG

Rilindja

BIRN: 2/3 e ministrave të kabinetit “Rama” nuk e kalojnë testin e pasurisë

Të dhënat e analizuara nga BIRN tregojnë se 18 nga 27 anëtarët e kabinetit të kryeministrit Edi Rama nga viti 2013 deri në vitin...

Hani, pini e rrëmbeni… të pa brekë ju gjeti dreka, milionerë ju zuri darka (film)

Nuk kalon një ditë pa dalë një skandal nga kjo qeverisje. Por, kjo e fundit ka shkaktuar një zemërim që rrallë është parë ndonjëherë në...

Mes luksit dhe garës për karrierë: “Grerëzat” e Rilindjes që nuk u bën dot bletë (film)

Në sheshin para sallës së Parlamentit, në fillim të çdo seance bien në sy fotografë që i drejtojnë objektivat e tyre tek gratë deputete,...

Genc Sejkon e thërrasin në polici: “Ke sha mbretin!”

Aktivisti i mirënjohur Genc Sejko është thirrur në polici, pasi aparati i dhunës së Rilindjes pretendon se ai ka bërë thirrje kundër qeverisë dhe...

Kel Demi: Pas 30 vjetësh të Dhjetorit Edi Rama ushtron diktat. Ata që sot punojnë për Rilindjen janë si ish-bashkëpunëtorët e Sigurimit të Shtetit...

30 vjet pas Lëvizjes së Dhjetorit, Edi Rama guxon të vjedhë historinë. Do të shfaqet si liberator, por pas 30 vjetësh ka instaluar diktaturën. Ata...

Tek ai ballkoni që u hodh sot një tjetër viktimë a do ia plasim një koncert tjetër?

Nuk kanë kaluar shumë ditë, kur Rilindja shpikte një kurim të ri për të sëmurët me COVID-19 në Spitalin “Shefqet Ndroqi”. Propagandistët i çuan...

Veton Surroi, nazizmi, Rilindja dhe shumë shkrimtarë që Safeti nuk ka si t’i lexojë

Nga Enkel Demi Ai e mban maskën të varur si gushare dhe me gjasë që nuk ka lexuar një rresht të vetëm nga Veton Surroi....

E hëna e zezë/ 9 të vdekur dhe 321 të infektuar me COVID-19

Kjo javë ka nisur me lajme të këqija. Edhe kjo e hënë shënohet nga numri i lartë infektimeve dhe të vdekurëve, megjithë masat që...

Më paska blerë Ilir Meta, por nuk e paskam ditur

Nga Enkel Demi Një nga këto profilet e fabrikës së shpifjes së Rilindjes më shkruante pak ditë më parë. Ndryshe nga mallkuesit e zakonshëm lajmësi...

Kel Demi: Në qoftë se doni të shëroheni nga koronavirusi, shkoni te Rilindja

Mëngjesi i sotëm në “ABC e Mëngjesit” ka nisur me batuta nga më të ndryshmet mes gazetarëve. Fillimisht është diskutuar për makinën e ministrit Sandër...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...
- Advertisement -