Beni ka të drejtë!

Duhet të lëçisni

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Nga Dritan Kaba

Të qeverisurit matet me punë, jo me vite!

Mund të fusësh Shqipërine në NATO.
Të ndërtosh rrugë dhe autostrada.
Të liberalizosh vizat për shqiptarët, t’i bësh qytetarë të barabartë me ata evropianë.
Të sjellësh miliarda dollarë investime të huaja.
Të liberalizosh tregun.
Të kesh taksat më të ulta në rajon.
Të çosh pas hekurave bandat më të rrezikshme në Shqiperi.
Të bësh gjithshka për shpalljen e pavarësisë së shtetit të Kosovës.

Por është edhe një faqe tjetër!

Të rrisesh borxhin në nivelin e 100%, dmth ta çoshesh shtetin drejt falimentimit.
Të japesh PPP pa garë, në mënyrë skandaloze, korruptive.
Të lësh shqiptarët në ditë të hallit, pa asnjë ndihmë përballë Pandemisë. Ta luftone sëmundjen me borxhe dhe ata që nuk kanë mundësi të mos kurohen dot.
Të fshehësh mijëra viktima nga Covid.
Të mbulosh Shqipërinë me drogë dhe ta kthesh në Kolumbinë e Evropës.
Të largosh shqiptarët nga vendi i tyre se nuk kanë asnjë mundësi të jetojnë me dinjitet në vatren e tyre familjare.
Të kapesh vendin e parë në bote për azilkërkim.
Të largosh gjithë investitorët e huaj nga vendi.
Të besh tendera sekrete dhe pa gare.
Të blesh ilaçet me tre deri në tetë fishin e çmimit.
Të përdoresh bandat si skuadrone paramilitare në zgjedhje.
Të bashkëpunosh me Ndragheta-n.
Të kthesh vendin në lavatriçen e parave të zeza të krimit të organizuar dhe korrupsionit.
Të çosh numrin e analfabeteve funksionale në 65%.
Të bllokosh për 8 vite integrimin e vendit.
Të shkaterrosh tregun dhe garën e ndershme.
Të kapesh drejtesinë dhe ta kthesh në organizatë të Rilindjes.
Të shkaterrosh konsensusin politik me vota të blera duke shkatërruar dhe Kushtetutën.

Të japesh buxhetin e shtetit në kater pesë duar.
Të grabisesh me ligje pronat e shqiptareve.
Të jesh qeveria që ka mbi 40 ligje të miratuara antikushtetuese.
Të përçash shqiptarët në dy anët e kufirit e të bësh plane për copëtimin e Kosovës.
Të bësh marrveshje të fshehta për shitjen e detit.
Të shembësh Teatrin Kombëtar dhe të rrënosh vlerat historike.

Dhe per 8 vite vetem të premtosh e të premtosh e të premtosh pa u lodhur.
Të gënjesh e të gënjesh e të gënjesh.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...