Derbi, mungon vetëm bilbili

Duhet të lëçisni

Najada Çomo konfirmohet si kandidate për deputete e PS, Rama: S’duam të bëhesh si ne, të bëhemi ne si ty

Najada Çomo ka pranuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për të kandiduar në zgjedhjet e 25 Prillit. Kryeministri Edi Rama deklaroi se pandemia e...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet në krah të Edi Ramës (film)

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet krah Ramës. “Najada Çomon e kam ftuar për të dëshmuar për të sjellë një dëshmi ndryshe nga vija...

Mesila Doda: Edi Ramën e presin vetëm zinxhirët e burgut (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e ABC, ku është shprehur se opozita prej katër vitesh ka denoncuar dhe...

Nëse futbolli shqiptar ende e ka një lloj kuptimi, sigurisht që një pjesë të mirë të arsyes e përbën fakti që herë pas here luhet ndonjë derbi midis Partizanit dhe Tiranës. Ky i së premtes është pothuajse gati. Mungon vetëm emri i arbitrave, një element shumë i rëndësishëm, aq më shumë për takime të këtij niveli, të cilët shkallën e vështirësisë e kanë shumë të lartë. Drejtuesit e Partizanit kanë deklaruar se nuk kanë asnjë preferencë, përveç faktit që duhet një arbitër me eksperiencë, ndërsa asistentët është pothuajse e sigurtë që do të jenë me stemën e FIFA-s. Ndërkohë që Tirana ka shpallur “non grata” Klajdi Kolën, tashmë të pezulluar dhe Enea Jorgjin nëpërmjet një shkrese zyrtare drejtuar FSHF-së. Në fakt, kërkesa të tilla nuk merren parasysh nga institucioni që drejton futbollin në vend, por gjithsesi mund të ndikojnë në ndeshje kaq specifike. Meqenëse edhe gjyqtari tjetër i FIFA-s, Bardhyl Pashaji është i pezulluar, në balotazh mbeten Lorenc Jemini dhe Kridens Meta nga kolegjumi i Tiranës. Tashmë duhet pritur edhe diçka më shumë se 24 orë, për të mësuar përfundimisht emrat e gjashtë arbitrave të derbit.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Najada Çomo konfirmohet si kandidate për deputete e PS, Rama: S’duam të bëhesh si ne, të bëhemi ne si ty

Najada Çomo ka pranuar ftesën e kryeministrit Edi Rama për të kandiduar në zgjedhjet e 25 Prillit. Kryeministri Edi Rama deklaroi se pandemia e...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet në krah të Edi Ramës (film)

E ftoi në PS, Najada Çomo shfaqet krah Ramës. “Najada Çomon e kam ftuar për të dëshmuar për të sjellë një dëshmi ndryshe nga vija...

Mesila Doda: Edi Ramën e presin vetëm zinxhirët e burgut (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda e ftuar në studion e ABC, ku është shprehur se opozita prej katër vitesh ka denoncuar dhe...

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...