- Advertisement -

TAG

FIFA

Sa na kushton “i madhërishmi” Tao? “Taulant Balla, Elbasani ty të do!”, FIFA gjobit Shqipërinë për dronin në “Elbasan Arena”

FIFA ka gjobitur Shqipërinë me 37.500  franga për dronin e ngritur në “Elbasan Arena” gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Hungarisë në kuadër të Botërorit,...

Incidentet në Shqipëri-Poloni, reagon FIFA: Zero tolerime ndaj rasteve të tilla

Kombatarja Shqiptare mesa duket nuk do i shpëtojë ndonjë dënimi të mundshëm të FIFA-as për sjelljen e gabuar të tifozëve në ndeshjen me Poloninë. Në...

Kupa e botës 2022, Katari nxjerr lajmërimin e rëndësishëm: Futbollistët që nuk janë vaksinuar me të dyja dozat nuk do të…

Katari, vendi organizator i Kupës së Botës 2022, do ta bëjë vaksinimin e detyrueshëm për të gjithë lojtarët që do të marrin pjesë në...

Pezullimi i tij përfundonte këtë vit, merret vendimi i ri i papritur për Sepp Blatter

Nuk kanë fund dënimet për Sepp Blatter. Ish-kreu i FIFA-s ka marrë një pezullim të ri prej gjashtë vitesh e tetë muaj nga futbolli. Blatter...

U shpall lojtari më i mirë në botë duke lënë pas Ronaldon e Mesin, historia e pathënë e Lewandowski

Robert Lewandowski u emërua lojtari i viti nga FIFA në të enjten e kësaj jave, duke mposhtur Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin që ishin...

FIFA jep çmimin “Lojtari më i mirë i 2020”, Lewandowski fiton garën

FIFA ndau ditën e sotme çmimet për futbollistin dhe trajnerin më të mirë të vitit. Në një vit ku Topi i Artë nuk u dha...

“Katar 2022”, UEFA ndan vazot për shortin e Kupës së Botës, ja ku vendosen Shqipëria dhe Kosova

Shqipëria është vendosur në vazon e katërt për shortin e fazës kualifikuese të Kupës së Botës 2022. FIFA publikoi së fundmi ndarjen e kombëtareve...

Renditja e FIFA / Shqipëria nuk ndryshon pozicion, Kosova zbret një shkallë

Dy ndeshjet e para në Ligën e Komebeve, ku Shqipëria zbriti në fushë pas nëntë muajsh pritje, nuk kanë ndikuar në renditjen e përgjithshme...

Kukësit i bllokohet merkatoja nga FIFA, ankohet në CAS

Ashtu si Partizani, edhe klubi verilindor, Kuksi është bllokuar të bëjë merkato, nëse nuk paguan një ish-futbollist të vetin, i cili ka fituar gjyqin...

FIFA jep 1,5 milionë dollarë për futbollin shqiptar

FIFA u vjen në ndihmë federatave për të përballuar emergjencat që janë krijuar nga pandemia e Covid 19. Vendimi është marrë nga Komiteti dhe...

Latest news

Atentat me bombë në tubimin e Erdoganit

Mediat turke raportojnë për një atentat të shmangur ndaj presidentit turk Rexhep Tayip Erdogan. Ngjarja ka ndodhur teksa Erdogan po merrte pjesë në një tubim...

E konfirmon qeveria: Kurti nuk e viziton SHBA-në këtë vit

Plani i Kurtit për të shkuar në Amerikë gjatë muajit nëntor mbeti vetëm synim. Para 70 ditëve, kryeministri Kurti u pati treguar deputetëve në...

Duke shëtitur në Amerikë, Rama zbulon shqiptarin: E gjeta nga emri i lokalit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sikurse e ka zakon, shefi i qeverisë shqiptare nuk ka harruar të përcjellë humor...

Tragjedia në Bullgari, familjarët kërkojnë përgjegjësi

Familjarët e viktimave kërkojnë që sa më shpejtë të zbardhet e vërteta rreth tragjedisë në Bullgari ku humbën jetën 45 persona dhe 7 të...

Rama në SHBA, takohet me përfaqësues të industrisë automotive: Mundësi bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mjediset e organizatës “Automation Alley” në Shtetet e Bashkuar të Amerikës. Së fundmi Rama ka postuar pamjet gjatë kësaj vizite...
- Advertisement -