Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Deklaratat për Valdrin Pjetrin/ Berisha: Rama për lëkurën e tij po shet dhe të vëllanë

Nga Ejona 0

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha pak pas deklaratave të Ramës se ka zero tolerancë për Valdrin Pjetrin shprehet se ai për lëkurën e tij po shet edhe të vëllanë e vet.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shton se deklarata e kryeministrit Rama “Jo Valdrini, po vëllai im të jetë, s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua” ka të bëjë me bashkëpunimin e Olsi Ramës me Gent Xhixhën.

Ai thekson se Rama është i mirëinformuar mbi këtë çështje, ndaj po përgatit Olsin që të dëshmojë kundër përgjegjësisë dhe implikimit familjar.

Postimi i plotë i ish kryeministrit Sali Berisha:

Edvin Mafia per lekuren e tij po shet Olsi Drogen!

Miq, Edvin Droges po i shtrengohet laku ne fyt!
Pasi e kishte mbrojtur deri sot Valdrin Drogen dhe kishte bllokuar hetimet, sot ai ne nje postim ne tëitter deklaro:

“Jo Valdrini, po vëllai im të jetë ( fjala eshte per Olsin), s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua, në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale,( me fjale tjera eshte e Olsit dhe jo familjare)
Edvin je i pashprese, cfare eshte e Olsit eshte edhe e jotja dhe kjo eshte e dokumentuar.

Miq, kete deklarate Edvin Droga e beri per Olsin sepse duket se eshte informuar se eshte i dokumentuar me ze dhe figure bashkepunimi i ngushte i Olsit me kreun e grupit te Xibrakes, Genti Xhixha, te cilin vellaçko Olsi e percolli nga Shqiperia pas leshimit te urdher arrestit nga prokuroria. Perveç kesaj, vet Edvini eshte ne tave por duket se po pregatit Olsin qe te deshmoje kunder pergjegjesise dhe implikimit familjar.

Ndaj dhe Edvini mbyll postimin e tij ne tëitter: “Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!”! Edvin, akuzoje sa te duash Olsi drogen, vete nuk ke shpetim. Rama ik! sb

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej