- Advertisement -

TAG

Valdrin Pjetri

I shpëtoi dënimit, Rama çon Valdrin Pjetrin në fushatë elektorale në Elbasan (film)

Nëpërmjet një postimi në facebook  Partia Socialiste dega Peqin trazoi ujërat teksa njoftoi se Valdrin Pjetri do të kryesojë drejtimin teknik të shtabit elektoral...

“Gropat e dekriminalizimit”, Rama dërgon Beqajn drejtues politik në Shkodër, Dako jashtë loje në Durrës (film)

Nga Esiona Konomi Në prag të zgjedhjeve, dhe nën presionin e kohës që nuk pret, kryesocialisti Edi Rama ka vendosur t’i japë fund situatës së vështirë...

PD publikon dokumentin: Kryebashkiaku i Mallakastrës i dënuar në Greqi për plagosje

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka publikuar sot një dokument, ku rezulton se kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, është dënuar në Greqi...

Ditmir Bushati: Modeli ynë dështoi, krimi me influencë politike në Shkodër (film)

“Është fakt që ne gabuam në Shkodër. Kjo nuk ka të bëjë thjeshtë dhe vetëm me kandidatin që ne ofruam në zgjedhjet e 30...

Heqja e mandatit të Agim Kajmakun/ Zëri i Amerikës: Shkresa e INTERPOL-it konfirmoi emrin Jorgo Toto

Në Shqipëri, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi sot shkarkimin nga detyra të kryebashiakut të Vorës Agim Kajmaku, pasi nuk kishte deklaruar në formularin e...

PD: Prokuroria po mbron 3 kriminelët e Ramës në bashki

Partia Demokratike i është rikthyer sot çështje së tre kryebashkiakëve të denoncuar prej saj për të kaluar kriminale, përkatësisht: Valdrin Pjetri, Agim Kajmaku dhe...

Rama mbledhje të papritur me deputetët dhe degën e PS-së së Shkodrës

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje me drejtuesit politikë dhe deputetët e PS-së për qarkun e Shkodrës. Mësohet se çështjet që do diskutohen janë...

Kërkohen gjurmët e gishtave për Babanin, priten përgjigjet për Pjetrin e Kajmakun

Prokuroria e Përgjithshme, pritet që në fillim të javës, të marr përgjigje nga autoritet italiane dhe ato greke në lidhje me të shkuarën për...

Përveç Kajmakut dhe tre kryetarë të tjerë bashkie “çuna problematikë”. Javën e ardhshme del një emër i ri

Pas Valdrin Pjetrit dhe Agim Kajmakut, opozita zotëron dokumente të pakundërshtueshme edhe për tre emra të tjerë kryetarësh bashkie, të cilët kanë të shkuar...

Shkodër/ PS cakton 4 koordinatorë politikë dhe 2 komisione për zgjedhjen e drejtorëve të rinj

Partia Socialiste ka caktuar koordinatorët politikë për qarkun Shkodër. Valdrin Pjetri i cili u caktua koordinator në asamblenë e qershorit për Shkodrën në vend të...

Latest news

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...

Mijëra kosovarë drejt Shqipërisë për fundjavë, Përparim Kryeziu zbulon arsyen e dyndjes

Përparim Kryeziu, zëdhënës i qeverisë së Kosovës, pohon se masat e reja e ndërmarra nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit nuk kanë qënë shkak...
- Advertisement -