“Deklarata e Apelit ishte e bërë nga Rama”, Bradhi-Berishës: Kur Zhukri vendos pro teje?

0
70

Deputeti i Partië Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me postimin e Berishës ku akuzonte Gjykatën e Apelit se deklaratat i merr nga Rama. Bardhi shprehet se Gjykata nuk mund të jetë e pavarur, kur Zhukri i Berishës vendos pro tij dhe është politike, kur gjykata nuk i nënshtrohet akuzave të tij. Sipas tij, vendimi i gjykatës për çështjen e PD, cilido qoftë ai, duhet t’i hapë rrugën bashkimit të vërtetë të demokratëve.

“Gjykata nuk mund të jetë e pavarur, kur Zhukri i Berishës vendos pro tij dhe është politike, kur gjykata nuk i nënshtrohet akuzave të tij. Vendimi i gjykatës për çështjen e PD, cilido qoftë ai, duhet t’i hapë rrugën bashkimit të vërtetë të demokratëve. Sali Berisha duhet t’i japë fund hipokrizisë me demokratët dhe përçarjes së tyre. Standardi i dyfishtë me gjykatat dëmton besimin e demokratëve në ringritjen e PD” – u shpreh Bardhi.