- Advertisement -

TAG

apeli

Vrasja e dyfishtë në Laç, Apeli rikthen në burg Kreshnik Tushën

Gjykata e Apelit të Tiranës ka rikthyer në burg Kreshnik Tushën, i akuzuar për vrasjen e dyfishtë në Laç, ku mbetën të vdekur biznesmenët...

Vrasja në Bllok, Apeli: “Burg pa afat” për Ervis Martinajn

Gjykata e Apelit ka rrëzuar këtë të hënë vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Tiranës, e cila kishte kërkuar “arrest me burg”...

Rexhep Rraja nuk paraqitet në Apel, kërkon lirimin përmes avokatit

Në Gjykatën e Apelit Tiranë ka nisur seanca ndaj Rexhep Rrajës, djalit të deputetit socialist Rrahman Rraja. Përmes avokatit të tij, djali i deputetit ka...

I burgosuri 24-vjeçar arratiset nga salla e gjyqit në Gjirokastër

Një i ri ka arritur të arratiset nga salla e gjyqit në Gjirokastër. 24-vjeçari Saimir Ahmeti para pak minutash ka arritur të largohet nga salla e...

BE: Shqipëria të krijojë një sistem apelimi të pavarur për biznesin më 2017

Bashkimi Europian, në raportin e vjeshtës për Shqipërinë, i ka kërkuar qeverisë shqiptare që në vitin 2017 të mundësojë një sistem apelimi të pavarur...

Apeli i fëmijëve sirianë: Na “kapni” si “Pokémon Go”

Me imazhin e Pokemon në duar, fëmijët sirianë kërkojnë "të kapen" e të shpëtohen, në vend të personazheve të videolojës japoneze. Apeli i drejtohet të...

Latest news

Makina përplaset me trafikndarësen në Durrës dhe përmbyset, plagoset shoferi

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta më parë në unazën e Shkozetit. Mësohet se një makinë tip “Ford” me targa AA568ZO është përfshirë në...

Ngacmoi vajzën e mitur, arrestohet 51-vjeçari në Fier

Një 51-vjeçar është arrestuar nga Policia e Fierit, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare. Mësohet se vajza e mitur dhe autori i dyshuar...

Shuhet James Bond i parë, ndërron jetë aktori i famshëm

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare aktori i famshëm, Sean Connery. Aktori skocez ishte i njohur për portretizimin e James Bond, duke qenë i pari...

Tërmeti i fuqishëm, vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit në Turqi

Ekipet e shpëtimit turke po kërkojnë ende nëpër rrënojat e ndërtesave të shembura nga tërmeti i fuqishëm i së premtes. Numri i të vdekurve nga...

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...
- Advertisement -