Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Covid-19/ Mjeku tek Spitali Infektiv në gjendje kritike për jetën

Nga Ejona 0

Një mjek nga Puka ndodhet në Spitalin Infektiv pranë QSUT-së në gjendje të rëndë për jetën dhe po lufton me Covid-19.

Burime konfirmojnë se mjeku është prej disa ditësh në trajtim intensiv ndërsa gjendja e tij shëndetësore është rënduar së fundmi. Mjeku është infektuar nga një infermiere e cila e ka takuar përpara se të merrte përgjigjen e tamponit.

Në 24 orët e fundit, në deklaratën kur bëhen përditësimet nga Ministria e Shqëndetësiisë, ditën e sotme u njoftua se 90 raste të reja kanë rezultuar pozitë ndërsa në të gjithë vendin janë 1088 persona aktivë me ÇOVID-19, mes të çilëve dhe personel mjekësor, dhe mësohet se bëhet fjalë për rreth 170 të tillë.

Mjekja Eugena Tomini deklaroi se situata në spitalin infektiv vijon të paraqitet me raste të shtuara ku aktualisht po trajtohen 80 paçientë, 8 prej tyre janë në terapi intensive, ndërsa 1 është i intubuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej