- Advertisement -

TAG

QSUT

Rama për rindërtimin e AKBMP: QSUT më parë ishte pazar, bliheshin patate e të brendshme grash

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalim në përfundimin e punimeve të godinës së Agjencisë Kombëtare të Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore. Rama tha se sot hyn...

COVID-19: Kërkohet një “spital”

Nga Erion Dasho Përvoja personale si paciente e spitalit COVID-1 e nxiti një kolege në QSUT të nisë fushatën për pajisjen me kondicioner të dhomave...

Rritja e rasteve me koronavirus/ Hapet Covid 3! Manastirliu tregon skenarët (film)

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar spitalin e përshtatur COVID3 (struktura e ish-kirurgjive në QSUT) ku aktualisht ka filluar rekrutimi...

DW: Epidemia e COVID-19 rrezikon të dalë jashtë kontrollit në Shqipëri

Epidemia e COVID-19 rrezikon të dalë jashtë kontrollit në Shqipëri. Autoritetet e Shëndetësisë paralajmërojnë një rritje të qëndrueshme të të infektuarve. Vetëm gjashtë javë pas...

“Ku është fshehur drejtori i QSUT-së?”, eksperti i ISHP: Janë me dhjetëra mjekë e infermierë të infektuar në QSUT

Eksperti i Shëndetit Pubik, Erion Dasho, bën kritika të forta për mënyrën si është menaxhuar situata e koronavirusit në QSUT, ku ka pas shumë...

Epidemiologu: Shpërthimi i rasteve vazhdim i valës së parë, ku është “thembra” e Akilit

Epidemiologu Artan Simaku i ftuar në emisionin ABC-ja e Mëngjesit me gazetarët Enkel Demi dhe Sibora Bitri, e cilësoi shpërthimin e rasteve me Covid-19 gjatë ditëve...

Covid-19/ Mjeku tek Spitali Infektiv në gjendje kritike për jetën

Një mjek nga Puka ndodhet në Spitalin Infektiv pranë QSUT-së në gjendje të rëndë për jetën dhe po lufton me Covid-19. Burime konfirmojnë se mjeku...

Flet vajza e mbijetuar e tragjedisë në Tiranë: Kam humbur familjen

Blerta është e vetmja e mbijetuar nga familja Josifi, të cilën e kanë ndjekur tragjeditë që prej vendit të origjinës, Përmeti. Fillimisht vrau veten babai...

Ngjarja horror në Tiranë/ Disa muaj e vdekur në krevat, trupi i Anisës ishte mumifikuar

Ka marrë përmasat e një ngjarjeje horror vdekja e nënës dhe vajzës së saj në Tiranë, të cilat ishin Dëshmitare të Jehovait. Pas ndërhyrjes...

Rasti i parë në Shqipëri/ Foshnja 1 muajshe infektohet me koronavirus, dërgohet tek Infektivi

Situata e krijuar për shkak të pandemisë së koronavirusit në vend sa vjen e përkeqësohet, ndërkohë që sot bëhet me dije një tjetër lajm...

Latest news

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...
- Advertisement -