E fundit/ Shkëputet ashensori në QSUT, plagoset pacienti dhe infermieri (Video)

0
190

Një ngjarje e rendë ka ndodhur mesnatën e shkuar në Qendrën Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’.  Mësohet se  në një nga goditna është shkëputur ashensori dhe si pasojë janë plagosur një infermieri dhe një pacient. Sipas të dhënave paraprake, nga përplasja nuk ka pasur viktima por të lënduar. Raportohet se brenda ashensorit ishte vetëm, një pacient dhe infermieri, të cilët janë lënduar.

Denoncimin e ka bërë një nga infermier, ndërsa nga video shihet ambulanca ku po futen të lënduari. Shkëputjet e ashensorit janë bërë një problem mjaft shqetësues në vendin tonë, ku dhe disa kohë më parë u lënduan disa persona në Astir, mes tyre një grua shtatzëne.