- Advertisement -

TAG

Spitali Infektiv

Silva Bino shërohet nga koronavirusi, del nga spitali Infektiv

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino del nga spitali Infektiv. Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë, Silva Bino përmes një...

Shifra të larta në 24 orët e fundit, 4 humbje jete dhe mbi 100 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

16 pacientë në terapi intensive, si paraqitet situata në spitalet Covid

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 190 pacientë, 16 në terapi intensive nga të cilët 5...

Situata në spitalet COVID, 21 pacientë në terapi intensive dhe 7 të intubuar

Në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 174 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 7 pacientë janë të intubuar. Ministria e Shëndetësisë...

Deputeti i PS me koronavirus, merr oksigjen tek Infektivi

Një tjetër deputet socialist është prekur nga koronavirusi. Raportohet se deputeti i PS në Vlorë Edmond Leka ka rezultuar pozitiv disa ditë më parë. Ditën e...

Më zi se kaq nuk bëhet/ Humbin jetën 5 vetë, 154 të infektuar në 24 orët e fundit

Deklarata e Ministrisë së Shëndetësisë: Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 64 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3616, që nga...

E lëshojnë pa duar/ Shënohen 135 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit (film)

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 586 testime për Covid-19, ku 135 persona janë konfirmuar pozitivë, kurse ka patur një...

“Pa Frymë”, pamjet dhe dëshmitë ekskluzive nga Spitali Infektiv (film)

Ekskluzive nga spitali infektiv. ABC News sjell realitetin shokues nga “Covid 1”: Dëshmitë e të mbijetuarve, vuajtjet nga dhoma e intubimit, çfarë bëjnë mjekët...

Ministria e Shëndetësisë: 7 pacientë të intubuar, 22 janë në terapi intensive

Gjatë 24 orëve të fundit numri i pacinetëve që kanë nevojë për kujdes shëndetsor ka shkuar në 123 mes të cilëve 7 janë në...

Rritja e rasteve me Covid, mjeku: Moshat e reja vijnë në ditën e 5-të ose në të shtatën e simptomave

I ftuari i sotëm në emisionin, "Abc-ja e Shëndetit" ka qenë mjeku i Spitalit Infektiv, Edmond Puca, i cili ka folur lidhur me situatën...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -