Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bushati: S’mund të fajësojmë vazhdimisht BE për negociatat

Nga Media 0

Marrëdhënia mes ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe kryeministrit Edi Rama duket se vazhdon të jetë e tensionuar.

Pas largimit nga posti i ministrit, Bushati ka folur në një forum për forcimin e marrëdhënieve të vendeve të Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian në Serbi, nga ku nuk ka “harruar” të hedhë kunja për qeverinë.

Bushati tha se tani ka ardhur koha që të heqim dorë nga akuzat e vazhdueshme për Bashkimin Evropian dhe të tregohemi vetë-kritikë për negociatat.

“Ne duhet të jemi vetë-kritikë. Nuk mund të vazhdojmë të fajësojmë vazhdimisht BE-në. Pyetja është se si t’i bëjmë vendet tona më europiane. As Rusia dhe as Kina nuk po na ndihmojnë në këtë aspekt”, tha Ditmir Bushati.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej