- Advertisement -

TAG

ish ministri i jashtëm

Ish-ministri i Jashtëm, Gent Cakaj çon Ramën dhe Metën në gjyq

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta pritet të përballen në një seancë gjyqësore në Gjykatën Kushtetuese në lidhje me kompetencat për dekretimin e...

Bushati del kundër Ramës për ambasadoren në Athinë: Kjo nuk ndodhi as në komunizëm

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka dalë dalë kundër kryeministrit Edi Rama për propozimin e emrit zëvendësues në ambasadës shqiptare në Athinë, pas shkarkimit të...

25 vjet nga Masakra e Srebrenicës, Bushati: Revizionimi i historisë nuk i shërben pajtimit dhe rrugës evropiane

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka përkujtuar 25-vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, një nga mizoritë më të turpshme sipas tij që nga Lufta...

Zëri i Amerikës: “Ditmir Bushati trazon ujërat e shumicës parlamentare”

Në Shqipëri, ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati trazoi sërish ujërat e shumicës parlamentare ku bën pjesë, ndërsa gjatë fjalës së tij në parlament...

Bushati: Bizneset të mos stigmatizohen, por të mbështeten

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në një intervistë dhënë për emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” foli për situatën e...

Ish-ministri i jashtëm: Mungesa e testimeve mund ta çojë situatën jashtë kontrollit

Ish-ministri i jashtëm Kastriot Islami në një intervistë të dhënë u shpreh se në rast se qeveria shqiptare nuk rrit testimet për personat e...

Sot 11 vite nga anëtarësimi në NATO, Bushati: Arritje historike

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka përkujtuar sot 4 prilli i 2009-ës kur Shqipëria u anëtarësua në NATO. Përmes një postimi në Facebook, Bushati thekson...

Bushati propozon: Politikanët të bëhen bashkë, të respektojmë rregullat edhe kur nuk biem dakord

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, e konsideron të nevojshëm një “pakt për Evropën” mes aktorëve të klasës politike në vendi në mënyrë që procesi...

Mustafaj: Rama bën spektakël për të hequr vëmendjen nga skandalet e qeverisjes së tij

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, në një intervistë të dhënë ka komentuar për operacionet e OFL ku deklaroi se ata janë antikushtetuese dhe se...

Dita e Holokaustit, Bushati: Beteja e fjalës së lirë, thelbësore kur kultura e demokracisë po lëkundet

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati në Ditën e Përkujtimit të Holokaustit jep mesazhin se është “detyra jonë të sigurojmë që gjenerata e re trashëgon...

Latest news

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...

Fitoi betejën me Covid-19, Ardit Gjebrea rikthehet në ekran, ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea, ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e bëri të ditur vetë ai më herët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...
- Advertisement -