Armando Prenga: Blushi bukëshkalë. Më kërkoi të rrëzonim Ramën

Duhet të lëçisni

Tjetër rekord viktimash në valën e tretë të pandemisë, por ulen infektimet

Një tjetër rekord negativ është vendosur gjatë 24 orëve të fundit për sa u përket viktimave të shënuara nga covid-19, në valën e tretë...

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Armando Prenga nuk e ka fshehur zhgënjimin ndaj shokut të tij Ben Blushi. Pas deklaratave të këtij të fundit që ka ardhur koha që PS t’i kërkojë falje njerëzve për ata se çfarë ka futur në parlament, deputeti i Kurbinit ka reaguar pa e fshehur zhgënjimin. Ai rrëfen se me Blushin kanë qenë shokë tavolinash në dreka e darka, madje ky i fundit i ka kërkuar bashkëpunim për të rrëzuar Ramën.

“Nuk më habit Sali Berisha as Lulzim Basha. Më habit Ben Blushi, se kam ndarë bukën me të dhe e kam njohur për shok të mirë. S’e kam dëgjuar kurrë të flasë për kriminelë në PS, kur vinte të darkonte e të drekonte me mua në zonën time. Por. mesa duket puna sot ia do që të sulmojë shoket njësoj si Saliu dhe Luli! Prandaj është gati të më bëjë kriminel edhe mua shokun e tij për qëllimet e veta.

Unë s’jam kriminel o Blush! Unë jam ai që të kam respektuar dhe të kam thënë mik. Të mirëkuptova që nuk e the gjysëm llafi për mua, kur më përjashtuat pa marrë mundimin as të pyesësh si më zuri ky hall. Por, kur të dëgjova sot më erdhi zor që kam nda bukë me ty dhe dua ta dinë të gjithë që me kë ardhë e më je lutur për të luftuar Edi Ramën. Po, s’isha kriminel atëherë se të duhesha ty. Tani ke gjet statutin dhe unë të bëj punë si kriminel jo si shok. Mjerë PS që do t’i dalësh ti për zot”, shkruan Prenga.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Tjetër rekord viktimash në valën e tretë të pandemisë, por ulen infektimet

Një tjetër rekord negativ është vendosur gjatë 24 orëve të fundit për sa u përket viktimave të shënuara nga covid-19, në valën e tretë...

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...