Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

4 elementët e Empedoklit dhe ferri Kosovë

Nga Media 0

Nga Ag Apolloni

Filozofi i lashtë grek, Empedokli, katër elementet më të rëndësishme për jetë i konsideronte: tokën, ajrin, ujin dhe zjarrin. Në Kosovë, toka është helmuar gjatë luftës, ajri është helmuar pas luftës. Ky helmim nuk paraqet shqetësim për Qeverinë tonë, sepse, tek e fundit, kanë mbetur edhe dy elemente të pahelmuara. Mund të provojmë të jetojmë në ujë, por edhe ujin e kemi të ndotur. Megjithatë, ka shpresë: zjarrin e kemi të sigurtë! E, ai vend, ku vetëm zjarrin e kemi të sigurtë, ne e quajmë Kosovë, kurse të tjerët e quajnë ferr.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej