- Advertisement -

TAG

tokë

Asteroidi 1.000 metra i gjërë kërcënon Tokën, ekspertët zbulojnë datën dhe vitin e përplasjes

Një asteroid i quajtur ‘Zoti i Kaosit’ po afrohet gjithnjë e më shumë me Tokën dhe brenda 48 vitesh mund të godasë planetin tonë. Paralajmërimi...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Asteroidi pritet të kalojë afër Tokës në orët në vijim

Asteroidi me kodin QD5 2020, i cili sipas NASA-s është me një madhësi sa Piramida e Gizës, pritet të përplaset me tokën në orët...

Paralajmërimi i frikshëm i NASA-s: Një asteroid po vjen në drejtimin tonë, ja kur pritet të godasë orbitën e Tokës

Shkencëtarët e NASA-s po vëzhgojnë një asteroid i cili pritet të godasë orbitën e tokës në datën 6 shtator, duke kaluar afër planetit tonë...

Habiten shkencëtarët, zbulohet një vrimë e zezë e re më afër tokës se çdo herë tjetër (film)

Një vrimë e zezë për të cilën thuhet se po fshihej është zbuluar më afër Tokës se çdo herë tjetër. Vrima e zezë e sapohapur...

Tokë me 3€ m2 në Tiranë/ Si po dhunohen banorët e Sharrës nga konçensionari me tender korruptiv

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të një qytetari nga Sharra në Tiranë që sipas tij po bëhet një aferë korruptive me firmën...

Si e grabiti pronën 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi deputeti i Rilindjes, Alket Hyseni?

Ish-doganieri Alket Hyseni, sot deputet i Partisë Socialiste, nuk është marrë ende nën hetim nga Prokuroria për akuzën e rëndë të grabitjes së 11...

Divjakë, gratë që punojnë tokat e të tjerëve 8 orë në ditë (Film)

Irena hipën çdo ditë në këtë furgon për të udhëtuar nga Çerma për në Divjakë. Për 1 mijë lekë në ditë, Irena dhe shumë...

Natyra hakmerret ku na dhemb më shumë, mos u çudisni kur toka të përpijë edhe qytetet! 

Nga Alma Nikolli Pas rënies së komunizmit në Shqipëri një nga gjërat më me vlerë u bë prona. Shtëpia e tokat më në fund ishin...

Fshatrat e Tiranës me çmimin më të lartë të tokës në Europë

Rrethinat e Tiranës dhe në përgjithësi të rajonit të qendrës së Shqipërisë, Durrës dhe Elbasan, kanë çmimin më të lartë të tokës bujqësore në...

8200 hektarët nuk janë as tokë e Rusisë, as e BE-së, por e shqiptarëve

Nga Albin Kurti 8200 hektarët nuk janë as tokë e Rusisë, as e BE-së. 8200 hektarët janë në skajin perëndimor të Kosovës së orientuar kah...

Latest news

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Çamëria frymon në Tetovë (Foto)

Tetova sot u gdhi e mbushur me pankartat Java e Çamërisë, nga 21-27 Qershor në Maqedoninë e Veriut po zhvillohen aktivitetet për Çamërinë. Ashtu si...
- Advertisement -