Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Thaçi: Franca duhet të lirojë Haradinajn

Nga Skenderi 0

Thaçi: BE  të mos lelojë Serbinë të ndërmarrë veprime të tilla që destabilizojnë Kosovën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se Franca duhet të marrë vendimin për lirmin e Haradinajt.

Në një lidhje të drejpërdrejtë për për InfoBox të RTV Dukagjinit, Thaçi u shpreh se BE duhet të mos lelojë Serbinë të ndërmarrë veprime të tilla që nxisin e dëmtojnë paqen e stabiliteti në Kosovë por dhe në rajon.

 “Unë mendoj se duhet të nxirret vendimi nga autoritetet franceze për lirimin e Haradinajt dhe BE të jetë i qartë me Serbinë që të mos lejojë të ndërmarrë veprime të tilla që nxisin e dëmtojnë paqen e stabiliteti në Kosovë por dhe në rajon”, tha Thaçi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej