- Advertisement -

TAG

Presidenti

Biberaj: Situata në Kakavijë jashtë kontrollit, Presidenti nuk duhet të mjaftohet vetëm me një status në Facebook

Nga Aleksandër Biberaj SITUATA NË KAKAVIJË JASHTË KONTROLLIT! KA QYTETARË QË KANË NEVOJË PËR NDIHMË MJEKËSORE! KUSH E PAGUAN VUAJTJEN DHE STRESIN E TYRE EKSTREMAL!?...

Socialistë, nuk mjafton humori juaj për të ndryshuar Kushtetutën

Nga Mustafa Nano Presidenti e ka kthyer presidencën në një zyrë me funksione të qarta në lojën politike. E ka bërë një shtojcë të opozitës....

Albin Kurti kundër Hashim Thaçit: E mori karrigen e Presidentit me vete para Prokurorisë Speciale

Kreu i Vetëvendosjes në Kosovë,  Albin Kurti ka sulmuar Hashim Thaçin për faktin që shkoi si President para Prokurorisë Speciale në Hagë. Për më tepër...

Analistët: Përse Hashim Thaçi duhet të shkonte pa kostumin presidencial në Hagë

Në “ABC e mëngjesit” analisti Gëzim Podgorica foli për aktakuzat e ngritura nga  Prokuroria Speciale në Hagë, ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. “Në gjykim tim sot...

Gent Caka kërkon që Ilir Meta të dekretojë ambasadoren e re në Athinë, por Presidenti nuk e ka dekretuar vetë Gent Cakën

Në një këngë të vjetër Edi Rama e pranonte që Tirana është qytet i paradokseve, por qeveria e tij sot është e tëra një...

Ndaje mendjen si do e japësh dorën (film)

Edi jam, lani duart mire... Kryeministri Edi Rama, pas takimeve me liderët e partive politike, sot pasdite është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim...

A është Donald Trump i sëmurë? Videoja që krijon dyshime për shëndetin e Presidentit (film)

Në SHBA janë ngritur shqetësimet se presidenti Donald Trump nuk është mirë me shëndet. Kjo pas një deklarate që bëri, kur vizitoi Akademinë Ushtarake në West...

Binjakët në vezë të ndryshme

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me Presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, teksa ka publikuar dhe një foto “selfie”. Rama e cilëson...

Trump bën premtimin e madh: 20.5 milionë vendet e punës që janë humbur do të rikthehen përsëri

Prej situatës aktuale që po kalon i gjithë globi ynë, 20.5 milionë amerikanë kanë humbur vendet e punës gjatë muajit prill. Presidenti i tyre, Donald...

Pyetje dhe komenti im i shkurtër drejtuar Presidentit Ilir Meta në programin “Tempora” të Sonila Meços

Përgjigja e Presidentit ishte mbresëlënëse... Nga Erl Kodra Zoti President, "Përtej çdo dyshimi të arsyeshëm" është standardi ligjor i provës, që kërkohet për të vërtetuar një dënim...

Latest news

OFL zbarkon në Elbasan, 5 të dënuarit që duhet të “zbardhin” pasurinë

OFL i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë pesë personave të dënuar për trafik dhe kultivim të lëndëve narkotike në Elbasan. Ata janë Artan...

Gjykata e Elbasanit lë në burg Erjon Alibejn, i arrestuar për dy vrasje

Gjykata e Elbasanit ka lënë në fuqi masën “Arrest në burg” për Erjon Alibejn, i arrestuar të premten për dy vrasje. Alibej akuzohet si organizator...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Rama inspekton punimet për landfillin e ri të Beratit: 7 vite më parë Shqipëria ishte turpi i botës

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet për landfillin e ri të Beratit që do të administrojë mbetjet e qytetit, Kuçovës e Urës Vajgurore. Rama thotë...

Një vit nga tërmeti 21 shtatorit, Vasili: Qytetarët rrinë akoma në çadra dhe kontenierë, qeveria asnjë plan

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar sot në 1- vjetorin e tërmetit të 21 shtatorit, duke akuzuar qeverinë se nuk ka asnjë plan...
- Advertisement -