Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë/ Nis zyrtarisht fushata

Nga Rexhina Biba 0

Që prej mesnate ka nisur zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit në Kosovë.

Në Kosovë janë regjistruar gjithsej 5 koalicione, 19 parti politike dhe 2 iniciativa qytetare. Fushata zgjat 10 ditë. Partia Demokratike e Kosovës në këto zgjedhje e shënoi hapjen e fushatës me një dalje të krerëve të saj pas mesnate në selinë e partisë, në Prishtinë.

Ndërsa kandidati i LDK-së për kryeministër publikoi pas mesnate një video-mesazh për qytetarët.

Lëvizja “Vetëvendosje” garon e vetme në zgjedhjet e 11 qershorit 2017, me kandidat për kryeministër Albin Kurtin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej