- Advertisement -

TAG

PDK

Dramë në Kuvend: Adelina Grainca e PDK-së i bashkohet Vetëvendosjes

Ajo që nuk pritej, ka ndodhur gjatë seancës për zgjedhjen e Presidentit. Një deputete e PDK’së, i është bashkuar grupit parlamentar të Vetëvendosjes. Deputetja e...

Kuvendi i Kosovës miraton komisionet parlamentare

Kuvendi i Kosovës në seancën e së premtes miratoi përbërjen e komisioneve parlamentare, ku Lëvizja Vetëvendosje do të ketë nën udhëheqje shtatë prej 14...

Numërohen 98% e votave, ky është rezultati deri më tani

Lëvizja Vetëvendosje duket se do të dalë me  një rezultat të thellë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka...

Zgjedhjet e parakohshme, sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

Partitë politike këtë të martë kanë afatin e fundit që të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Në kuadër të zgjedhjve të parakohshme të 14...

Hoti i kërkon VV dhe PDK-së nga një përfaqësues për takimin në SHBA

Kryeministri Avdullah Hoti ka kërkuar nga partitë opozitare që t’i propozojnë dikë, për marrë me vete në takimin me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë. Hoti...

Çfarë ndodhi mbrëmë në zgjedhjet e Kosovës?

Nga Ermal Mulosmani Duke marrë në konsideratë faktin që Partia Nisma nuk e kalon pragun 5% (sipas të gjitha gjasave, katër Partitë politike do t’i  kenë...

Kriza politike/ Presidenti Meta takim me krerët e partive të vogla opozitare

Presidenti i vendit, Ilir Meta pritet që ditën e martë në ora 11:00 të zhvillojë një takim me krerët e PR, PDK, PBDNJ, LZHK...

Bajram Rexhepi, kryeministri mjek e humanist që besonte se «shokët e luftës» një ditë do të ngopen

Nga Enver Robelli Kur vdes një figurë që ka ushtruar funksione të larta shtetërore, pa marrë parasysh nëse ka luajtur rol pozitiv apo negativ, në...

Kocijançiç: Kosova nuk ka kohë për të humbur, të krijohen institucionet

Kanë kaluar gati dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme në Kosovë dhe vendi ende nuk ka institucione të reja. Zëdhënësja e Komisionit Evropian,...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë/ Nis zyrtarisht fushata

Që prej mesnate ka nisur zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit në Kosovë. Në Kosovë janë regjistruar gjithsej 5 koalicione, 19...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -