- Advertisement -

TAG

LDK

Kuvendi i Kosovës miraton komisionet parlamentare

Kuvendi i Kosovës në seancën e së premtes miratoi përbërjen e komisioneve parlamentare, ku Lëvizja Vetëvendosje do të ketë nën udhëheqje shtatë prej 14...

Përse u shkërmoq LDK?

Nga Agron Sulshabanaj Nuk ka kaluar as një javë nga zhvillimi i zgjedhjeve në Kosovë, kur sapo kaloj kufirin në Morinë, shikoj posterat e fushatës,...

Refleksion në ditën e Lirisë së Kosovës

Nga Mesila Doda Nëse Isa Mustafa do kishte një pikë brerje ndërgjegjie sot duhet t’ia kthente LDK-në Vjosa Osmanit dhe të tërhiqej nga politika. Vjosa sfidoi...

Numërohen 98% e votave, ky është rezultati deri më tani

Lëvizja Vetëvendosje duket se do të dalë me  një rezultat të thellë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka...

Zgjedhjet e parakohshme, sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

Partitë politike këtë të martë kanë afatin e fundit që të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Në kuadër të zgjedhjve të parakohshme të 14...

LDK humbet bastionin, Vetëvendosje fiton Podujevën, Albin Kurti: Ishte referendum

LDK-ja humbet bastionin e saj. Podujeva ia ka besuar qeverisjen një të zgjedhuri nga Lëvizja Vetëvendosje. Shpejtim Bulliqi fitoi me 51.64% të votave në...

Pas Isa Mustafës, një deputet i LDK-së infektohet me koronavirus

Pas kreut të LDK, i infektuar me koronavirus është edhe deputeti Fetah Rudi. Lajmin e ka bërë me dije vetë deputeti i cili është...

Vjosa Osmani i kërkon kryesisë së LDK-së të zbardhë votimin që e shkarkoi si nënkryetare

Ish-nënkryetarja e LDK, Vjosa Osmani, i është drejtuar me një letër kryesisë së LDK-së me të cilën kërkon të njihet me rezultatin e votave...

Shkarkimi nga LDK/ Vjosa Osmani: Shihemi së shpejti në zgjedhje

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani reagon pas shkarkimit nga posti që mbante në LDK. Përmes një postimi në facebook, Osmani shkruan: "I falenderoj...

Vjosa Osmani njëzëri me Albin Kurtin: Ta quash reciprocitetin pengesë do të thotë që nuk beson tek pavarësia

Vjosa Osmani e LDK ka reaguar ashpër pasi partia e saj në qeveri ka hequr reciprocitetin. Reagimi i saj i ngjan shumë atij të Albin...

Latest news

KQZ zyrtarizon mandatet e 25 Prillit, si bëhet shpërndarja e deputetëve (Film)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e thirrur ditën e sotme zyrtarizon mandatet e 25 Prillit për kandidatët dhe partitë politike. Kreu i qeverisë Edi...

Zgjedhjet vendore të 30 qershorit/ Kushtetuesja s’pranon Pjerin Ndreun dhe Erion Veliajn, rrëzon dy kërkesat

Nis shqyrtimi i padisë për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Shoqata e Autonomisë Vendore, e drejtuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, kërkoi që...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Ambasadori i OSBE: Presim raportin përfundimtar, gati të ndihmojmë në zbatimin e rekomandimeve

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Vicenzo Del Monaco, ka reaguar për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ambasadori ka deklaruar se ata, janë në pritje të...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Çamëria frymon në Tetovë (Foto)

Tetova sot u gdhi e mbushur me pankartat Java e Çamërisë, nga 21-27 Qershor në Maqedoninë e Veriut po zhvillohen aktivitetet për Çamërinë. Ashtu si...
- Advertisement -