- Advertisement -

TAG

levizja vetevendosje

Lëvizja Vetëvendosje: Sovranitet, por jo për konsolidimin e autokracisë me Kod Zgjedhor

Lëvizja Vetëvendosje është shprehur se qasja e qeverisë Rama është në kundërshtim me kodin e praktikave të mira të Komisionit të Venecias dhe rekomandimet...

“Rruga e njëjtë çon në dështime të njëjta”

Nga Lëvizja Vetëvendosje Rruga e njëjtë çon në dështime të njëjta Dy marrëveshje porsa u nënshkruan në Shtëpinë e Bardhë në Washington D.C. Duhet të sqarohet,...

Lëvizja Vetëvendosje: Rama po e fal detin duke pranuar diktatin grabitqar të Micotaqisit

Lëvizja Vetevendosje Tiranë ka reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama ku u shpreh se Greqia është në drejtën e vetë që të zgjerohet...

Vetëvendosje nis mbledhjen firmave për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lëvizja Vetëvendosje kërkon të rrëzojë Qeverinë e Avdullah Hotit me mocion mosbesimi. Kështu VV ka nisur mbledhjen e firmave për shkarkimin e qeverisë. Në një...

“Të ndiqet një proces i përgjegjshëm e i paanshëm”, Lëvizja Vetëvendosje: Të mbrohen të drejtat e punëtorëve, gazetaria dhe buxheti i shtetit

Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në rrjetet sociale ka ngritur tre shqetësime të rëndësishme pas rastit të sekuestrimit të pasurive Ylli Ndroqit. Lëvizja Vetëvendosje i...

Akuzat e deputetes, reagon Avdullah Hoti: U izolova në momentin që bëra testin

Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pas akuzave të deputetes nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, e cila tha se ai nuk e ka...

Lëvizja Vetëvendosje: Edi Rama vërtetoi edhe një herë se ka nën kontroll Kuvendin e Shqipërisë

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me votimin e “ndryshimeve kushtetuese”, ku deklaron se kryeministri Rama vërtetoi edhe një herë se ka nën kontroll Kuvendin e...

Lëvizja Vetëvendosje: Ndryshimet kushtetuese për sistemin zgjedhor e deformojnë vullnetin e qytetarëve

Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka deklaruar se ndryshimet e propozuara kushtetuese e përkeqësojnë edhe më tej sistemin zgjedhor në vendin tonë. Përmes një postimi në Facebook, Lëvizja...

U arrestuan pas shembjes së Teatrit, pritet masa e sigurisë për 8 protestuesit

Gjykata e Tiranës pritet të jap masën e sigurisë 8 personat e tjerë që janë arrestuar pas protestës më 17 maj. Mësohet se tetë të...

Kurti propozon 14 qershorin si datë për zgjedhjet parlamentare

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur ditën e sotme një mbledhje me qendrat e këtij subjekti. Përmes një postimi në Facebook, Vetëvendosja shkruan se kryetari i saj...

Latest news

U plagos nga tërmeti, fëmija shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...

514 raste të reja dhe 3 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 514 raste të reja me Covid-19 në Kosovë nga 1750 mostra të testuara njofton IKSHPK-ja. Raportohet se tre...
- Advertisement -