Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Zgjedhje pa opozitën/ Rama thërret në takim urgjent 61 kandidatët e bashkive

Nga Ejona 0

Sot pasdite 61 kandidatët e PS-së për bashkitë janë njoftuar për një takim me kryeministrin Edi Rama të shtunën paradite. Takimi pritet të organizohet në selinë e PS-së.

Ende nuk ka asnjë informacion se për cfarë do të diskutohet konkretisht, por tema kryesore janë patjetër zgjedhjet. Ndërkohë nga ana tjetër opozita ka deklaruar se nuk do të ketë zgjedhje lokale më 30 qershor. Ata vijojnë protestat për largimin e kryministrit Rama dhe krijimin e një qeverie tranzitore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej