- Advertisement -

TAG

selia e PS

Protestat janë reflektim, mos i qani karriket e falura për selinë rozë…

Nga Simon Shkreli Protestat janë të ligjëshme. Dhunë! Ndaj kuj? Ndaj një godine! Po qytetarët kanë të drejtë që godinat e tyre ti trajtojnë si...

Në selinë e PS ishin Rama dhe ministrat, si u arrestua i armatosur Vladimir Gjuta

Garda e Republikës shoqëroi në Drejtorinë e Policisë së Tiranës Vladimir Gjutën pak më parë, pasi u kap pranë selisë së PS duke lëvizur...

Zgjedhjet dhe misioni i OSBE/ODIHR, Basha takon sot Glover

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të presë sot në një takim në orën 11:00 drejtuesen e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR Audry...

30 qershori, drejtuesja e misionit të OSBE takon Ramën në selinë e PS

Drejtuesja e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR, Audry Glover, po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama dhe Sekretarin e Përgjithshëm të PS, Taulant...

Zgjedhje pa opozitën/ Rama thërret në takim urgjent 61 kandidatët e bashkive

Sot pasdite 61 kandidatët e PS-së për bashkitë janë njoftuar për një takim me kryeministrin Edi Rama të shtunën paradite. Takimi pritet të organizohet...

Lu në selinë e PS: I pazakontë udhëkryqi, në të cilin ndodhet reforma në drejtësi

Ambasadori amerikan, Donald Lu dhe ajo e BE-së, Romana Vllahutin të shoqëruar nga ekspertë të EURALIUS dhe OPDAT morën pjesë në mbledhjen e deputetëve...

Taulanti gjithmonë dy hapa pas kryetarit…

Çdo të hënë pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, Rama përballet me hallexhinjtë që  e presin në oborrin e selisë për të zgjidhur...

Latest news

Masakroi me shkop babain në Roskovec, Gjykata e Fierit jep masën e sigurisë për 25-vjeçarin

Gjykata e rrethit gjyqesor ne Fier ka dhene sot vleresimin e ” mases se arrestit me burg ” per 25 vjecarin Erdis Rapi, i...

Sherr mes të rinjve, i mituri shqiptar qëllon me armë zjarri bashkëmoshatarin

Një tentativë vrasje ka ndodhur ditën e shtunë në Podujevë të Kosovës, kur një i mitur ka plagosur një bashkëmoshatar. Policia bën të ditur se...

Fiksimi çon pas hekurave 29-vjeçarin nga Elbasani

Një 29-vjeçar nga Elbasani është vënë në pranga pasi përndiqte një shtetase. Sipas policisë, shtetasi me inicialet S.B kërcënonte dhe përndiqte vazhdimisht nëpërmjet telefonit...

Arvanitët janë vendas dhe themeluan Greqinë e Re

Nga Ejup Shabani Në kuadër të festës së 7 Marsit, ditës së hapjes së shkollës së parë shqipe, në Qendrën e Kulturës në Kërçovë “Koço...

Bëri veprime të turpshme para një të mituri, arrestohet 45-vjeçari në Tiranë

Një 45 vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar nga policia e Tiranës. Në pranga ka rënë shtetasi E. K., 45 vjeç, i shpallur...
- Advertisement -