Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kryemadhi për VOA: Rama ka kapur institucionet, partitë politike të bëjnë pakt kombëtar

Nga Ejona 0

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, e ftuar në studion e Zërit të Amerikës u shpreh se votat e shqiptarëve në zgjedhje nuk janë vjedhur, por janë përdorur paratë e krimit për t’i blerë.

Kryemadhi tha se Edi Rama ka kapur institucionet, ndërsa shtoi se partitë politike shqiptare duhet të bëjnë një pakt kombëtar.

“Janë përdorur paratë e krimit të organizuar  për të vjedhur votat. Dosja 339 flet për vjedhje votash dhe nuk ka asnjë që të ketë shkuar para gjykatës. Djegia e mandateve është bërë për shkak të situatës politike, pasi Rama ka kapur sistemin e drejtësisë. Rama e ka kapur reformën në drejtësi, të cilën edhe LSI e ka mbështetur. Nën emrin e të ashtuquajturës reformë, kryeministri ka kapur pushtetet, Rama ia ka hequr të drejtën shqiptarëve të kenë institucione të padrejta. Partitë duhet të flasin për një pakt kombëtar për të shkuar më tej në hapat për në BE”, u shpreh Kryemadhi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej