- Advertisement -

TAG

Zeri i Amerikes

Padia ndaj Blinken, intervista e plotë e Berishës për Washington Times: Ka tërësisht informacion të gabuar

Ish-Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha këmbëngul se ka "zero fakte" pas akuzave për korrupsion të ngritura së fundmi kundër tij nga Sekretari i Shtetit...

VOA: Në Shqipëri shifrat e pandemisë gjithnjë e më të ulta

Në Shqipëri që nga periudha 16-22 Shkurt e këtij viti, përhapja e pandemisë COVID-19 ka ardhur duke u kufizuar në mënyrë të vazhdueshme. Gjatë...

Zëri i Amerikes: Ja si gënjeu Ardi Veliu për ngjarjen e Elbasanit

Në Shqipëri deklaratat e policisë dhe prokurorisë mbi përplasjen e armatosur në Elbasan më 21 prill, në prag të zgjedhjeve, ku pati një të...

Zëri Amerikës: Kontradikta rreth provave për konfliktin me armë në Elbasan

Në Shqipëri deklaratat e policisë dhe Prokurorisë mbi përplasjen e armatosur në Elbasan më 21 Prill, në prag të zgjedhjeve, ku pati një të...

Freedom House: Shqipëria ka rënie në nivelin e demokracisë (por shqiptarëve “kështu u pëlqen”)

Nga Keida Kostreci Organizata Freedom House arrin në përfundimin se udhwheqësit e zgjedhur në Evropën Qendrore dhe Lindore po minojnë vetë institucionet që i sollën...

Zëri i Amerikës: Pse Partia Socialiste e ka frikë Tom Doshin?

Në Shqipëri ambasadorja amerikane Yuri Kim, kërkoi të martën që Partia Socialiste të pozicionohet qartë për rastin e deputetit Tom Doshi dhe rikandidimin e...

Shkurti, muaji më i errët i pandemisë, 423 persona humbën jetën në spitale

Në Shqipëri, muaji shkurt shënoi të dhënat më negative të pandemisë që nga fillimi i saj në mars të vitit të kaluar. Të dhënat...

Transparency International: Shqipëria, asnjë hap para në luftën kundër korrupsionit

Viti 2020 solli një tablo të zymtë përsa i takon korrupsionit në botë, ku shumica e vendeve ka bërë pak ose aspak përparim në...

Sulmi i Ramës ndaj BE, Soreca: I habitur nga kritikat e kryeministrit për vaksinën

Ambasadori BE në Tiranë Luigi Soreca në një intervistë për Zërin e Amerikës shprehet se beson që negocitatat me Shqipërinë do të hapen gjatë...

“Blindohet” Uashingtoni për 20 janarin, Biden për VOA: Nuk jam i shqetësuar të bëj betimin jashtë Capitol

Shërbimi Sekret dhe Garda Kombëtare po përgatiten të dërgojnë përforcime shtesë për inaugurimin e presidentit të ardhshëm Joe Biden. Ndërkaq, kryebashkiakja e Uashingtonit ka...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -