- Advertisement -

TAG

VOA

Rihapja e dosjes “Gërdeci”, VOA: Vendimi i sotëm vetëm sa e lë të hapur shtegun, Mediu ka mundësi të…

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

Gabriel Escobar flet për VOA: Qëllimi i SHBA-ve është mbështetja e vendeve të Ballkanit Perëndimor për integrimin në BE

Zëvendësndihmës Sekretari për Çështje të Evropës dhe Euroazisë në Departamentin amerikan të Shtetit, njëherësh i dërguar i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel...

VOA: Krimet mjedisore mbeten të pandëshkuara në Shqipëri

Situata e fundit e dëmtimeve të mëdha nga zjarret ka rikthyer në Shqipëri reagimin e publikut ndaj organeve ligjzbatuese për mosndëshkimin e autorëve të...

Zbulimi i varrezës masive në Përmet, VOA: Aty ka qenë një repart ushtarak, dyshohet se kryheshin ekzekutimet e kundërshtarëve politikë të regjimit

Zbulimi i disa varreve në Përmet gjatë punimeve për infrastrukturën rrugore po ngjall reagime. Shoqata antikomuniste e të përndjekurve politikë thotë se dyshon se...

Vizita e Ndihmës Sekretarit Reeker në Tiranë, VOA: U takua me Ramën dhe Bashën, me Metën jo

Ndihmës Sekretari i Shtetit në Detyrë për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ambasadori Philip T. Reeker zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Gjatë qëndrimit...

Vendimi për Berishën, Bugajski për VOA: Ky veprim do të shihet si një hap anti-shqiptar në rajon

Analisti i njohur amerikan Janusz Bugajski, i Fondacionit Jamestown ka komentuar për Zërin e Amerikës vendimin e DASH për ndalimin e hyrjes në SHBA...

VOA: Mijëra besimtarë në Shqipëri festojnë Fiter Bajramin në Sheshin Skënderbej, duke sfiduar pandeminë

Mijëra besimtarë myslimanë shqiptarë po festojnë sot Fitër Bajramin, një nga ditët kulmore të besimit të tyre. Ata u mblodhën në sheshin Skënderbej në orët...

Skafi me drogë nga Shqipëria/ Roja bregdetare greke bllokon rreth 1.2 ton marijuanë

Roja bredgetare greke bllokoi rreth 1,2 ton marijuanë dhe arrestoi dy persona në një zonë bregdetare në Peloponez. Sipas informacioneve të para, operacioni në...

Zëri i Amerikës/ Mjekët: Presidenti Trump mund të dalë nga spitali të hënën (foto+film)

Mjekët thanë të dielën se gjendja e Presidentit Donald Trump po përmirësohet ndërsa ai trajtohet për COVID-19 në një spital ushtarak dhe se presidenti...

VOA: Shkenca nxjerr mësime të reja për COVID-19

Rreth një milion njerëz kanë humbur jetën nga COVID-19 në shkallë globale. Kjo humbje tragjike ka krijuar edhe një mundësi të rëndësishme për mjekët...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -