Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Vuçiç: Do na japin garanci për anëtarësim në BE, me kusht që të njohim Kosovën

Nga 27.al 0

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se ka refuzuar një plan që i mundësonte Kosovës të anëtarësohet në Kombet e Bashkuara.

Vuçiç ka thënë se Serbisë këtë vit do t’i ofrohet një plan që nuk do të mund ta pranojë.
“Jam i bindur për këtë dhe kjo do të ndodhë këtë vit. Do të tentojnë të na japin garanci për anëtarësim në BE, por me kushtin që ta njohim Kosovën, po ashtu do të na ofrojnë një status të veçantë për serbët në sfera të caktuara. Dhe çka pastaj. Unë do ta pyes popullin. Para 3 vitesh pyeta për këtë dhe askush nuk e deshi këtë. Jam i bindur që deri në fund të vitit do të marrim një gjë që nuk do të mund ta pranojmë, por nuk do të mundemi as ta refuzojmë. Jam pothuajse i bindur për këtë.” ka thënë Vuçiç.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej