Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

U arrestua pas shembjes së Kavalishencës nga tërmeti i 26 nëntorit, lirohet nga burgu Ahmet Doda

Nga Ejona 0

Gjykata e Durrësit ka ndryshuar sot masën e dënimit nga “arrest me burg” në “detyrim paraqitje” për drejtorin e Kavalishencës në Durrës, Ahmet Dodën.

Kujtojmë që Doda u arrestua pas tërmetit të 26 nëntorit, pasi në godinën e Kavalishencës humbi jetën nga shembja komisari Bajram Hajdarmetaj.

Ish kryeministri Sali Berisha, akuzon deputetin socialist Taulant Balla se ka ndërhyrë në lirimin e tij, pasi Doda është djali i dajës së tij.

Reagimi i Berishës:

Lirim i paralajmeruar nga burgu i Ahmet Dodes, djalit te dajes se Taulant Bego Yaris

Te dashur miq, ashtu sikunder informoi me daten 16 dhjetor qytetari dixhital, sot u lirua nga burgu Ahmet Doda, djali i dajes i Tualant Bego Yaris, drejtori i konvaleshences, ne te cilen ai kreu vrasjen shteterore te komisarit Hajdarmetaj pasi e kishte strehuar ne ndertesen konvaleshences, e cila sipas aktit te ekspertit pas termetit te 21 shtatorit per shkak te demtimeve te renda ishte e pabanueshme.

Ahmet Doda u arrestua pikerisht per kete krim dy jave me pare por fill mbreme u paralajmerua se Taulant Bego Yaris po nderhynte per lirimin e tij dhe sot ai shkoi ne shtepi!

Kjo eshte vrasja per se dyti e komisarit Hajdarmetaj nga Taulant Ahmet Doda dhe Bego Yaris qe liroi dhe dergoi nga qelia ne shtepi vrasesin shteteror te Komisarit Hajdarmetaj.

Ketu me poshte keni denoncimin dhe paralajmerimin e keti krimi nga qytetari dixhital. sb

December 16, 2019 at 21:04

Ahmet Doda drejtori i nderteses vrasese te konvaleshences do lirohet se po nderhyne Taulant BegoYaris.

Ahmeti akuzohet se vidhte ushqimin ne burgun e minorenve.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital.

pershendetje Z. Berisha. Uroj te jeni mire me shendet. Doja te denoncoja nje fakt, persa i perket drejtorit te kavalishences ne durres. Drejtori AHMET DODA eshtE kusheriri i pare i kryehalabakut Taulant BALLA. Dhe nuk ka asnje mundesi qe ai te denoet. Taulantinpo bene gjithçka per lirimin e tij.jam 100% i sigurte qe neser ai do dali i pafsjshem dhe do denojne shefin e sherbimeve qe eshte mik i ngushte i Ahmet DODES. kte gje qe pu ju shkruaj eshte lehtesisht e vertetushme. po te pyesesh ne durres te gjithe e dijen se kush eshte Ahmet DODA. Ka qene edhe drejtor i burgut te minorenve ne Kavaje dhe i villte ushqimin te burgosurve minoren. ju pershendes doktorr. te lutem anonim sepse me heqin nga puna.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej